українська російська англійська
Цьогоріч врожайність зерна перевищує 28 ц/га
06.07.2011 | 17:46
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Станом на 5 липня в Україні намолотили вже 2,1 млн. тонн зерна. Про це сьогодні після засідання Кабміну повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. За його словами, погодні умови внесли певні корективи до збиральної кампанії, проте врожайність зернових залишається кращою, ніж торік.

За даними Мінагрополітики, станом на 5 липня ранні зернові та зернобобові культури обмолочені на площі 752 тис. га, що складає 7% посівів. При цьому середня врожайність складає 28,1 ц/га (у 2010 році – 24,6 ц/га). «Велика кількість опадів та зниження температурного режиму дещо затримали дозрівання більшості озимих та, відповідно, внесли корективи до ходу збиральної кампанії, проте в цілому стан озимих зернових культур залишається задовільним. Сьогодні аграрії збирають близько 100 тисяч гектарів зернових за добу», - повідомив Микола Присяжнюк.

За його словами, погодні умови також сприяли покращенню ситуації за станом пізніх зернових, а також технічних і овочево-баштанних культур.

Водночас врожайність гороху цього року на 3 центнери нижча, ніж минулого, але прогноз валового збору навіть при цій урожайності становить 470 тисяч тонн. «При цьому внутрішнє споживання гороху для продовольчих потреб – 78 тисяч тонн. Тобто залишається досить великий запас, тому певна частина буде у фуражній групі», - повідомив міністр.

За словами Міністра, основною проблемою наразі залишаться не погода, а дефіцит зернозбиральної техніки, проте й вона вирішується доволі ефективно. «Наявність комбайнів по країні нерівномірна. Наприклад, у Рівненській області навантаження на один комбайн становить  97 га, на Сумщині – 270 га. Враховуючи це, Міністерство уклало з компаніями відповідні угоди щодо забезпечення комбайнами, щоб у всіх регіонах країни в оптимальні терміни провести жнива», – підкреслив Микола Присяжнюк.

Очільник Мінагрополітики повідомив, що прогноз регіонів по виробництву зернових та зернобобових культур у поточному році залишається на рівні 45 млн. тонн, що на 5,8 млн. тонн більше, ніж у попередньому році. Окрім того, буде суттєво збільшено виробництво круп’яних культур: 655 тис. тонн проти 399 тис. тонн минулого року. Зокрема, 292 тис. тонн складе виробництво гречки (на 159 тис. тонн більше, ніж минулого року) при загальній внутрішній потребі на рівні 160-170 тис. тонн.

 

версія для друку