українська російська англійська
Андрій Клюєв: Україні необхідне впровадження нових технологій для підвищення енергоефективності економіки
06.07.2011 | 18:46
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Україні вкрай необхідне впровадження нових технологій для підвищення енергоефективності всіх галузей вітчизняної економіки, і участь у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля – один з механізмів досягнення цієї мети. Про це заявив Перший віце-прем‘єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, коментуючи ратифікацію Верховною Радою Угоди щодо участі України у цьому Фонді.

Андрій Клюєв повідомив, що на Україну буде спрямовано основну активність Фонду і виділено більшість коштів для фінансової підтримки підготовки та реалізації проектів з енергозбереження та охорони навколишнього середовища. Подібні проекти в Україні будуть реалізовуватися протягом кількох наступних років.

Перший віце-прем‘єр-міністр висловив впевненість, що ратифікація Угоди дозволить розпочати роботу Фонду та фінансування проектів з модернізації тепло- та водопостачання у містах України.

За словами Андрія Клюєва, у квітні попередньо розглянуто проекти, які можуть бути представлені на затвердження Фонду. Йдеться про проекти модернізації теплопостачання в містах Житомирі та Рівному, теплопостачання в 10 середніх муніципалітетах, а також розвитку системи водопостачання та водовідведення у Миколаєві. Крім того, було визначено потенційні для фінансування проектийдеться про модернізацію теплопостачання у Запоріжжі, Тернополі, Львові, Харкові, в Донецькій області та Львівського водоканалу.

Як заявив Андрій Клюєв, Україна зацікавлена в ефективній реалізації цієї ініціативи Європейського Союзу та Уряду Швеції.

Перший віце-прем'єр-міністр України зазначив, що підвищення енергоефективностізагальний пріоритет для українського Уряду. Від дій країни в цьому напрямку залежить конкурентоспроможність всієї економіки. Скорочення рівня енергоємності ВВП на 20% до 2015 року, як це заплановано Держпрограмою енергоефективності, вимагає серйозних інвестицій у модернізацію і реконструкцію всіх галузей, тому співпраця з ЄББР є дуже важливою для України.

Угоду щодо участі України у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля було підписано Першим віце-прем‘єром України Андрієм Клюєвим та Віце-президентом ЄБРР Яном Фішером наприкінці лютого цього року.

Як відомо, 26.11.09 на конференції донорів, яка проходила в  Стокгольмі (Швеція), з ініціативи ЄС та Уряду Швеції було ухвалено рішення про створення Фонду Східноєвропейського партнерства  з енергоефективності та довкілля, банком-оператором якого визначено ЄБРР.

У конференції взяли участь представники країн ЄС, міжнародних фінансових організацій – ЄБРР, ЄІБ, Світового банку, ПІБ, НЕФКО, а також делегації Швеції, Норвегії, Фінляндії, Данії, США, Японії, Литви, Латвії, Естонії, Румунії, Польщі, Чехії та Словаччини.

 

версія для друку