українська російська англійська
Кабмін пропонує виключити свідоцтва адвокатів та нотаріусів з переліку документів дозвільного характеру
07.07.2011 | 10:19
Прес-служба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів пропонує виключити з переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та про право на зайняття нотаріальною діяльністю. Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, відповідний проект закону, який був розроблений Міністерством юстиції, схвалено на засіданні Уряду 6 липня ц.р.

Такі зміни до законуПро Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності”, за словами Міністра юстиції, пропонується внести з огляду на те, що ані адвокатська, ані нотаріальна діяльність не може вважатися господарською діяльністю.

Так, представники адвокатури, згідно з Конституцією України та закону «Про адвокатуру», повинні сприяти захисту прав, свобод та представляти законні інтереси громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, надавати їм іншу юридичну допомогу. При цьому, відповідно до положень статті 13 Закону України “Про адвокатуру” рішення про видачу свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю або про відмову у видачі свідоцтва приймається атестаційною палатою кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Крім того, виходячи з положень Закону України ”Про нотаріат”, нотаріальна діяльність полягає у вчиненні нотаріусами, а також іншими, визначеними у Законі особами, нотаріальних дій. Статтею 3 вказаного Закону передбачено, що нотаріус не може займатися, зокрема, підприємницькою діяльністю. Нотаріус не є суб’єктом господарської діяльності, тому свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю не може вважатися документом дозвільного характеру у значенні, наведеному у Законі України ”Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”.

Разом з тим, особливістю документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності є те, що вони видаються суб’єктам господарювання для здійснення ними господарської діяльності. З огляду на це, зазначив Олександр Лавринович, Кабінет Міністрів пропонує привести перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності у відповідність до вимог Конституції та законів України.

Як повідомлялося, Закон України ”Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльностібув схвалений Верховною Радою 19 травня 2011 року.

версія для друку