українська російська англійська
Реалізація пенсійної реформи вирішить проблему дефіциту Пенсійного фонду
07.07.2011 | 11:02
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Реалізація пенсійної реформи сприятиме вирішенню проблеми дефіциту Пенсійного фонду України. Про це заяви Віце-прем’єр-міністр – Міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко в інтерв’ю інформаційному агентству «Укрінформ».

За його словами, пенсійна система України вже перебуває на межі. Ситуацію в Пенсійному фонду вдається рятувати тільки за рахунок підтримки центрального бюджету. Сергій Тігіпко зауважив, що торік дефіцит Пенсійного фонду становив 34 млрд. грн., тривожним є й співвідношення коштів Фонду до ВВП. Видатки на пенсійне забезпечення у 2009 році сягнули 18,1% ВВП, у 2010 - 17,6%. При цьому не слід забувати, що розмір пенсійних внесків становить 35% - однин із найвищих показників серед країн Європи.

«Ми плануємо позбавити Пенсійний фонд не властивих йому витрат, зокрема доплати до мінімальних пенсій здійснювати за рахунок держави. Завдяки пенсійній реформі економіка отримає зміну тенденції щодо дефіциту бюджету Пенсійного фонду. Зменшимо загальний дефіцит бюджету - менше буде запозичень і не влазитимемо в борги, які штовхають до банкрутства. Зросте довіра інвесторів до держави. А люди отримають стабільні ціни, більше робочих місць, зростання заробітної плати і, звичайно ж, стабільність у виплаті пенсій. Їхні виплати будуть постійно збільшуватись на відсоток, який випереджатиме зростання цін», - заявив Віце-прем’єр-міністр.

При цьому він зазначив, що сьогодні для розв'язання проблеми Пенсійного фонду немає одного рішення. На думку урядовця, потрібно відпрацювати цілу систему рішень, яка врешті-решт дасть гроші для підвищення пенсій. «Законопроект - це тільки один із тих кроків, які ми маємо зробити. У вересні плануємо внести у Верховну Раду закони щодо легалізації заробітної плати і робочого місця. Окрім того, вкрай необхідно найближчим часом розглянути у другому читанні й новий Трудовий кодекс. До початку наступного року передбачаємо ухвалити зміни до законодавства стосовно другого рівня пенсійної системи з чітким визначенням термінів його запровадження. Але насамперед ми займемося осучасненням пенсій, яке потребуватиме наступного року мінімум 13 млрд. грн.», - поясний Сергій Тігіпко.

Він зауважив, що відповідні розрахунки вже зроблено. Віце-прем’єр-міністр переконаний, що пенсійна реформа даватиме свої результати: ситуація з коштами в Фонду щорічно поліпшуватиметься приблизно на 2,5-3 млрд. грн.

Сергій Тігіпко додав, що для осучаснення пенсій Уряд готує спеціальний закон: «Сам механізм зараз опрацьовується. Якщо взяти за базу для перерахунку показник середньої заробітної плати за 2007 рік, який становить понад 1 100 грн., то це дасть змогу вже з наступного року збільшити пенсії. Завдяки такому рішенню 60% літніх людей, які мають низькі пенсії, отримуватимуть щомісячно приблизно на 100 грн. більше».

 

версія для друку