українська російська англійська
У Криму буде створено археологічний парк "Ак-Кая"
07.07.2011 | 11:42
Рада Міністрів АРК

Під керівництвом заступника Голови Ради міністрів Криму - міністра економічного розвитку і торгівлі автономії Катерини Юрченко відбулося засідання робочої групи з аналізу стану та ефективності використання об'єктів культурної спадщини, розташованих на території Криму. Так, учасниками засідання було розглянуто питання створення на території Білогірського району археологічного парку «Ак-Кая», який може стати одним з найважливіших екскурсійних об'єктів Криму, чому особливо сприяють ландшафтні особливості навколишньої місцевості. Планований парк буде включати різночасові археологічні та природні об'єкти, розміщені на території до 40 квадратних кілометрів. Зокрема, за словами директора КРУ «Історико-археологічний заповідник «Неаполь Скіфський» Юрія Зайцева, комплекс складається з городища Ак-Кая, курганних некрополів Ак-Кая, Беш-Оба і Сари-Кая, трьох скельних святилищ з петрогліфами Сари-Кая, Вишенне і Ак-Кая, трьох комплексів стоянок кам'яного віку Ак-Кая/Заскальная, Сари-Кая/Карабай, Вишенне/Мушаш. Ці пам'ятники розташовані між селами Вишенне, Миронівка та Василівка в шести-десяти кілометрах на північ від Білогірська.

Катерина Юрченко зазначила, що необхідно обговорити створення даного археологічного парку з громадськістю та дізнатися бачення кримчан з цього питання. Віце-прем'єр автономії дала доручення Республіканському комітету Криму з культурної спадщини та дирекції КРУ «Історико-археологічний заповідник «Неаполь Скіфський» розробити чіткий графік комплексних заходів щодо створення парку, в тому числі включити в нього проведення інвентаризації землі, дослідження інфраструктури території, проектні роботи, вказати терміни виконання заходів, а також відповідальних виконавців. Катерина Юрченко акцентувала увагу на тому, що необхідно до 1 червня 2012 року, до наступного курортного сезону, презентувати туристам та відпочиваючим новий культурний об'єкт.

Також були розглянуті концепції зовнішнього архітектурного освітлення палацу-замку «Ластівчине гніздо». Члени робочої групи відібрали найкращі проекти учасників, які пройшли у другий етап конкурсу. Роботи будуть опубліковані на сайті Республіканського комітету Криму з охорони культурної спадщини.

 

версія для друку