українська російська англійська
Розробка Новокостянтинівського родовища зменшить залежність України від імпортного ядерного палива
07.07.2011 | 13:34
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Державне підприємство «Східний гірничозбагачувальний комбінат» розпочало промисловий видобуток уранової руди на Новокостянтинівському родовищі у Кіровоградській області.

Початок видобутку руди на цьому родовищі є невід’ємною частиною заходів із реалізації положень Державної цільової програми «Ядерне паливо», спрямованої на виконання завдань Енергетичної стратегії України, якою, зокрема, передбачається поступове зменшення залежності України від імпорту концентрату природного урану.

До кінця 2011 року на Новокостянтинівському родовищі планується видобути 75 тис. тонн руди, з якої буде отримано до 99 тонн урану. Подальша реалізація програми «Ядерне паливо» дозволить Україні бути повністю незалежною від постачань ядерного палива, уранового концентрату та цирконієвої продукції, починаючи з 2020 року.

Новокостянтинівське родовище є ключовим для України. За запасами урану воно найбільше у Європі і входить до першого десятка найбільших родовищ світу.

Новокостянтинівська шахта була повернута до складу ДП «СхідГЗК» Наказом Міністерства палива та енергетики України від 26 листопада 2009 року № 659 «Про реорганізацію Державного підприємства «Дирекція підприємства, що будується на базі Новокостянтинівського родовища».

Державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»  - єдине в Україні підприємство, що забезпечує видобуток природного урану і виробництво його оксидного концентрату. Рік заснування комбінату - 1951. Комбінат обіймає гідні позиції серед світових виробників урану, а також є найбільшим у Європі.

Підприємство здійснює свою діяльність у трьох областях: у Кіровоградській області ведеться видобуток урану Інгульською і Смолінською шахтами, будується Новокостянтинівська; у Дніпропетровській області (м. Жовті Води) здійснюється  переробка уранової руди на гідрометалургійному заводі; у Миколаївській - проводяться роботи із моніторингу навколишнього природного середовища на відпрацьованому  методом свердловинного підземного вилуговування Братському родовищі. Готується до відпрацювання Сафонівське родовище.

 

версія для друку