українська російська англійська
Мінкульт та Перший Національний запускають кінопроект до 20-ї річниці Незалежності України
07.07.2011 | 17:15
Прес-служба Міністерства культури

«Кіноспадщина України на Першому Національному телеканалі» -- так називається спільний проект Міністерства культури, Першого Національного телеканалу та Національної кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка, якому сьогодні була присвячена прес-конференція, що відбулася у Міністерстві культури.

У прес-конференції взяли участь Міністр культури Михайло Кулиняк та президент Національної телекомпанії України Єгор Бенкендорф.

Ідея проекту виникла в рамках ініціативи Президента України Віктора Януковича з популяризації українського кінематографу. Проект присвячено 20-й річниці Незалежності України. Впродовж серпня та вересня 2011 року Перший Національний телеканал транслюватиме найкращі фільми кіностудії ім. Олександра Довженка. «Це фільми, які добре знайомі старшому поколінню, -- зауважив Єгор Бенкендорф, -- вони завоювали міжнародне визнання, і я сподіваюся, що вони стануть справжнім одкровенням для покоління молодшого».

Михайло Кулиняк наголосив, що одне з головних завдань проекту – повернути українському кінематографу заслужену справу. «Згадайте ці прізвища – Володимир Довгань, Карен Геворкян, Євген Шерстобитов, Григорій Кохан, Віктор Іванов, Юрій Іллєнко, Микола Мащенко. Це режисери, які разом з Довженком і Параджановим здобували світову славу українському кінематографу. Сьогодні ці імена мало що говорять сучасній молоді, яка виросла переважно на голлівудських фільмах».

Загалом протягом двох місяців планується показати близько 60 картин.

 

 

версія для друку