українська російська англійська
За перше півріччя органи ДКРС усунули порушень майже на 7,4 млрд. грн.
08.07.2011 | 11:27
Прес-служба ГоловКРУ

Протягом першого півріччя 2011 року органи державної контрольно-ревізійної служби в Україні забезпечили усунення порушень (втрат державних ресурсів) майже на 7,4 млрд. грн. Про це повідомив Голова ГоловКРУ Петро Андрєєв під час розширеного засідання Колегії ГоловКРУ України.

За його словами, це рекордний показник, який досягнутий значною мірою завдяки відшкодуванням втрат державних ресурсів, допущених у попередні роки.

«Уперше за весь час діяльності Служби ми вийшли на такий рівень відшкодування збитків. Це дасть можливість Уряду зменшити суму запозичень, необхідних для подальшого економічного зростання нашої держави, – наголосив Петро Андрєєв. – Цього року наша Служба докладає максимальних зусиль для якнайбільшого виявлення порушень, їхніх відшкодувань і, що дуже важливо, – попередження».

Зокрема, протягом першого півріччя цього року, за результатами моніторингу окремих господарських операцій та платіжних перерахувань, проведеного в рамках реалізації положень Порядку проведення органами ДКРС державного фінансового аудиту господарських операцій, затвердженого постановою Уряду від 20.05.2009 № 506, виявлено низку ризикових операцій, здійснених (або запланованих до здійснення) суб’єктами господарювання на загальну суму майже 6 млрд. грн., та попереджено порушень фінансової дисципліни загалом на суму понад 446 млн. грн., з яких 319,6 млн. грн. – потенційні втрати державних ресурсів.

Крім того, завдяки оперативному контролю та своєчасному втручанню органів ДКРС на всіх стадіях закупівель попереджено зайві витрати на загальну суму понад 472 млн. грн.

За результатами  операційного аудиту попереджено потенційних втрат державних ресурсів на суму 320 млн. грн.

Задля належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано понад 3 тис. ревізійних матеріалів, за якими порушено понад 1 тис. кримінальних справ, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Ще 269 кримінальних справ порушено за результатами участі працівників ДКРС у перевірках, що проводили правоохоронні органи. Також за матеріалами Служби складено 58 протоколів про притягнення до відповідальності за корупційні дії.

 

версія для друку