українська російська англійська
У І півріччі у сфері держзакупівель відмінено незаконно проведених торгів майже на 600 млн. грн.
08.07.2011 | 14:45
Прес-служба ГоловКРУ

За перше півріччя 2011 року в результаті перевірок державних закупівель за ініціативою органів державної контрольно-ревізійної служби (ДКРС) було відмінено торгів за 54 процедурами закупівель на загальну суму понад 599 млн. грн. Про це повідомив заступник Голови ГоловКРУ України Денис Красніков під час розширеного засідання Колегії ГоловКРУ України.

За його словами, впродовж звітного періоду було перевірено 465 процедур у сфері державних закупівель загальною очікуваною вартістю 28,4 млрд. грн. За ініціативою об'єктів контролю під час проведення контрольних заходів відмінено торгів з 62 процедур закупівель на загальну суму 585,1 млн. грн.

За результатами перевірок органів ДКРС виявлено збитки на загальну суму 69,9 млн. грн. Ревізори склали 329 протоколів про адміністративні порушення.

До найбільш результативних контрольних заходів у сфері державних закупівель за І півріччя 2011 року можна зарахувати:

- позапланову перевірку закупівлі ДП «Придніпровська залізниця» рейкових замків, під час якої КРУ в Дніпропетровській області виявило низку порушень, зокрема закупівлю за завищеними цінами, що призвели до збитків на 3,1 млн. грн.;

- перевірку ДТГО «Південно-Західна залізниця», проведену КРУ в м. Києві в рамках оперативного моніторингу, під час якої встановлено закупівлю устаткування для автоматичного оброблення інформації за завищеними цінами. Збитки Залізниці становили 4,9 млн. грн.;

- планову перевірку Головного управління з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА (проводило КРУ в Львівській області), якою встановлено завищення вартості виконаних робіт, що завдало збитків на 5,6 млн. грн.;

- позапланову перевірку ДП «Український державний центр по експлуатації спеціалізованих вагонів», проведену КРУ в Харківській області, якою встановлено закупівлю паливно-мастильних матеріалів, запасних вагонних частини, профілів, швелерів, балок за цінами, що значно перевищують договірні. Загалом під час ревізії виявлено збитків на суму 11,76 млн. грн.

Серед проблем під час здійснення перевірок у сфері державних закупівель Денис Красніков назвав низький рівень притягнення судами до адміністративної відповідальності винних осіб.

«На жаль, така тенденція існує практично в усіх областях», – зауважив він, а також звернув увагу на недостатню взаємодію на місцях між регіональними контрольно-ревізійними управліннями та правоохоронними органами щодо протидії незаконній діяльності під час закупівель товарів, робіт та послуг за державні кошти.

Денис Красніков наголосив, що працівники органів ДКРС й надалі докладатимуть максимальних зусиль для здійснення ефективного контролю у сфері державних закупівель як в одному із вкрай важливих напрямів роботи ДКРС, оскільки закупівля за державні кошти є дуже ризиковою сферою з погляду фінансових зловживань та корупційних дій.

 

 

версія для друку