українська російська англійська
ГоловКРУ вдосконалює нормативну базу
08.07.2011 | 15:37
Прес-служба ГоловКРУ

За перше півріччя 2011 року ГоловКРУ України опрацювало низку нормативних і методологічних документів, спрямованих на посилення контролю і запобігання фінансовим порушенням. Про це повідомив Голова ГоловКРУ Петро Андрєєв під час розширеного засідання Колегії ГоловКРУ України.

За його словами, відповідно до Указу Президента України від 23 квітня 2011 року № 499 затверджено Положення про Державну фінансову інспекцію України, яким розширено її права порівняно з ГоловКРУ (розширено коло підконтрольних установ та суб’єктів, на яких можуть проводитись зустрічні звірки, унормовано право визначати розмір збитків тощо). У ГоловКРУ підготовлено для розгляду в Кабінеті Міністрів України проект урядової постанови "Про утворення територіальних органів Державної фінансової інспекції".

Для унормування права органів Служби на отримання інформації, що містить банківську таємницю, на розгляд Кабінету Міністрів України подано законопроект "Про доповнення статті 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність". Крім того, погоджується законопроект "Про доповнення статті 20 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців" у частині надання Держфінінспекції відомостей про підконтрольних юридичних осіб.

У першому півріччі 2011 року розроблено проект Методики визначення збитків унаслідок порушень, пов’язаних з укладенням та виконанням договорів у сфері державних закупівель, та проект Методики визначення розміру матеріальної шкоди (збитків), завданих державі чи об’єкту контролю. Розроблено проекти постанов Кабінету Міністрів "Про внесення змін до Порядку проведення внутрішньої контрольно-ревізійної роботи в системі центрального органу виконавчої влади" та "Про затвердження Порядку утворення підрозділів внутрішнього аудиту та здійснення внутрішнього аудиту в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади", які перебувають на погодженні.

Для належного інформаційного забезпечення підготовки до проведення контрольних заходів спільним наказом ГоловКРУ і Держказначейства від 03.06.2011 № 131/147 визначено План заходів щодо взаємодії ГоловКРУ і Держказначейства з питань надання звітності, оперативної інформації про виконання бюджетів та єдиної мережі розпорядників і одержувачів бюджетних коштів.

Крім того, Петро Андрєєв наголосив, що наказом ГоловКРУ від 30.05.2011 № 125 посилено відповідальність працівників керівного складу органів ДКРС за неякісне проведення контрольних заходів.

версія для друку