українська російська англійська
"Електронний вступ 2011" набуває популярності серед абітурієнтів
09.07.2011 | 10:00
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Цього року у формі експерименту проводиться «Електронний вступ 2011», мета якого – удосконалення процедури подачі абітурієнтами заяв до вищих навчальних закладів, зменшення черг у приймальних комісіях та зменшення витрат вступників і членів їх сімей на транспорт.

Відповідно до наказу МОНмолодьспорту від 28.03.2011 №291 «Про запровадження у 2011 році у вищих навчальних закладах експерименту «Електронний вступ 2011», зареєстрованого Міністерством юстиції України 20.04.2011 №491/19229, вищі навчальні заклади III-IV рівнів акредитації усіх форм власності та підпорядкування повинні забезпечити участь в експерименті під час проведення вступної кампанії.

До новації можуть долучитися абітурієнти, які вступають на денну форму навчання до ВНЗ III-IV рівнів акредитації, незалежно від форми власності. Разом з тим у вступників є вибір: подавати документи для вступу в електронному вигляді або звичайним способом, у паперовому вигляді.

Абітурієнти, які зареєструвалися у системі «Електронний вступ 2011» так само мають можливість обрати 5 вищих навчальних закладів за трьома напрямами у кожному вищому навчальному закладі.

Після цього вищий навчальний заклад, отримавши електронні заяви, або допускає їх до участі у конкурсі, або відхиляє. Про причину відмови вступникові повідомляють за вказаною при реєстрації  електронною адресою.

Окрім того, вже впродовж трьох років працює система «Конкурс», до якої в обов’язковому  порядку вносяться дані про вступників, які беруть участь у конкурсі. Усі дані синхронізуються і вносяться до Єдиної державної бази з питань освіти. Варто зазначити, що заручниками обставин не стане жоден вищий навчальний заклад чи вступник, оскільки ніяких паралельних списків немає й  не може бути.

Приймальні комісії ВНЗ, які працюють із «Електронним вступом 2011» нині мають повноцінний доступ до роботи із системою. Питання щодо конвертації внутрішніх баз вищих навчальних закладів є некоректним, оскільки робота із «Електронним вступом 2011» не потребує встановлення додаткового програмного забезпечення.

Варто зазначити, що особливих технічних можливостей для вищих навчальних закладів не потрібно. Усі ВНЗ, які працюють з «Електронним вступом 2011», мають достатнє технічне забезпечення, що дозволяє працювати безперешкодно.

Крім того, для вищих навчальних закладів відкрито «гарячу телефонну лінію» - (044) 239-86-20, за якою можна отримати відповіді на існуючі запитання.

До Єдиної державної бази з питань освіти внесено понад 214 тисяч заяв вступників. До ВНЗ подали заяви майже 47 тисяч вступників, більше 16,5 тисяч з них скористались можливістю подати свої заяви через систему  «Електронний вступ 2011».

 

версія для друку