українська російська англійська
Єдиний сертифікат унеможливлює обіг "незаконної" деревини
11.07.2011 | 17:41
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

 Держлісагенством розроблено єдиний сертифікат відповідності, який підтверджує законність придбання товару і робить неможливим обіг деревини, отриманої шляхом незаконних рубок. Про це сказав сьогодні голова відомства Віктор Сівець на прес-конференції в УКРІНФОРМі.

"На спеціальні відкриті аукціони з продажу деревини виставляється необхідна її кількість, що забезпечує потреби малого, середнього і великого товаровиробника. Це - найефективніший спосіб викоренити корупцію та економічні зловживання, що дає нам можливість забезпечити стійкий розвиток галузі", - зазначив посадовець.

За його словами, проведено масштабну роботу з визначення єдиної економічно обгрунтованої європейської ціни на сировину різних сортів. "Отримані результати підтверджують, що підхід, запропонований та підтриманий Президентом і Урядом, одразу ж дав економічний ефект. Лише за три місяці поточного року було реалізовано продукції на 1,13 млрд грн, тобто приріст порівняно з відповідним періодом минулого року становить 40%. А це вже сприяє і стабілізації фінансового стану лісогосподарських підприємств, і підвищенню рівня заробітної плати працівників лісової галузі", - констатує він.

Серед пріоритетів розвитку галузі - розбудова лісової інфраструктури. За даними керівника відомства, цьогоріч планується власним коштом побудувати більш як 450 км лісових автодоріг. "Йдеться про 300 км у Поліській зоні та 150 км у Карпатах. Нині у Карпатах на 1 тис. га лісу припадає лише 2 км доріг, а в середньому по Україні - близько семи кілометрів. Для порівняння, у сусідній Польщі - майже 30 км, тобто вчетверо більше. При цьому кожен кілометр нової лісової дороги вартістю близько півмільйона гривень відкриває доступ до додаткових ресурсів на 15-17 млн грн. Отака економіка", - каже В.Сівець.

Галузь має бути привабливою і для інвесторів, переконаний він. Протягом двох-трьох років планується організувати низку потужних виробництв і повністю переробляти в Україні деревину, яка тут заготовлюється.

"Сьогодні ми вивчаємо, яким чином підвищити інтерес інвесторів, наприклад, забезпечивши їм можливість безмитного ввезення обладнання для виробництва і скасування на кілька років сплати податку на прибуток. Працюємо над розробкою механізму укладення угод, щоб наші підприємства впродовж п'яти-семи років забезпечували ці виробництва сировиною за ринковою європейською ціною, яка сформувалася на аукціонах", - підсумував голова Держлісагентства.

версія для друку