українська російська англійська
Мінінфраструктури перевірило автоперевізників
12.07.2011 | 15:00
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Автомобільні перевізники, які виконують нерегулярні перевезення пасажирів на екскурсії та до місць відпочинку, стали менше порушувати вимоги законодавства під час здійснення своєї діяльності. Про це свідчать результати перевірок Головавтотрансінспекції.

З початку 2011 року Головна інспекція на автомобільному транспорті перевірила близько 4 тисяч автотранспортних засобів, що виконують нерегулярні перевезення пасажирів на екскурсії та до місць відпочинку. Як результат: зафіксовано понад 2 тисячі порушень вимог законодавства про автомобільний транспорт - порівняно з аналогічним періодом 2010 року кількість виявлених порушень вимог законодавства зменшилась на 20%.

Проведення перевірок продемонструвало, що найбільша кількість порушень - це надання послуг з нерегулярних перевезень пасажирів без оформлення полісів обовязкового страхування пасажирів від нещасних випадків на транспорті. Також у автоперевізників часто відсутнє узгодження Державтоінспекції та Головавтотрансінспекції на здійснення нерегулярних перевезень, немає оформленого договору із замовником транспортних послуг та документу про оплату транспортних послуг. Крім того, серед виявлених порушень – здійснення перевезень без ліцензійної картки на автотранспортний засіб, перевезення пасажирів за маршрутом протяжністю понад 500 км одним водієм, порушення режиму праці та відпочинку водіїв, відсутність індивідуальної контрольної книжки водія, у якій реєструється режим праці та відпочинку, а також не оформлена схема маршруту та розкладу руху під час перевезення організованих груп дітей.

За допущення вищезазначених порушень до автомобільних перевізників застосовано фінансові санкції на загальну суму понад 800 тисяч гривень.

Задля відповідного реагування, Головавтотрансінспекція поінформувала організаторів перевезень про виявлені порушення під час здійснення міжміських нерегулярних пасажирських перевезень автобусами, які відповідно до договорів повинні використовуватись автоперевізниками на регулярних міських автобусних маршрутах.

 

версія для друку