українська російська англійська
Андрій Клюєв доручив вивчити перспективи запровадження в Україні системи державного інформаційного забезпечення
12.07.2011 | 16:44
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв провів нараду з питань запровадження в Україні системи державного інформаційного забезпечення.

Під час наради урядовці розглянули проект створення Інформаційно-аналітичного центру Уряду України та його можливості. За допомогою такого центру можна проводити моніторинг основних соціально-економічних показників розвитку держави для прийняття ефективних управлінських рішень. Крім того, на основі даних, отриманих за допомогою системи інформаційного забезпечення, можна розробляти макроекономічні, галузеві, регіональні моделі розвитку України.

Як підкреслили учасники наради, основними джерелами інформації стануть статистичні дані та система космічного моніторингу, які будуть постачати інформацію до так званого Аналітичного центру

Особливо були відзначені великі можливості космічного моніторингу, з допомогою якого можна буде отримати чітку і об’єктивну картину щодо стану будь-якого об‘єкту на території України та динаміки зміни ситуації на них. Космічні «заміри» дають гарантію достовірності такої інформації.

Космічний моніторинг може ефективно використовуватися в сільському господарстві, охороні навколишнього середовища, надрокористуванні, лісовому, водному та нафтогазовому господарстві, для управління транспортною інфраструктурою, муніципальним господарством чи моніторингу надзвичайних ситуацій.

За допомогою системи державного інформаційного забезпечення можна простежити за станом заповідних зон чи національних парків, виявити незаконну вирубку лісів чи несанкціоноване забудовування територій, нафтові забруднення, стихійні сміттєзвалища, контролювати за станом шлаковідстійників і полігонів промислових відходів та інші порушення чи надзвичайні ситуації.

Так, наприклад, за допомогою космічного моніторингу у галузі сільського господарства можна з точністю 90% спрогнозувати урожайність, проконтролювати використання земель сільськогосподарського призначення, а також систематично спостерігати за станом ґрунтів.

Подібна система інформаційного забезпечення потужно використовується в 32 країнах світу.

Андрій Клюєв доручив членам Уряду, які брали участь у нараді, детально опрацювати вимоги до такої системи по кожній із галузей, наявні пропозиції та подати на розгляд власні пропозиції щодо перспектив запровадження в Україні системи державного інформаційного забезпечення.

 

 

версія для друку