українська російська англійська
Андрій Клюєв доручив профільним міністрам вжити заходи щодо підвищення безпеки дітей під час їх оздоровлення
13.07.2011 | 11:08
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

МОЗ, МОНмолодьспорту, МНС у межах своєї компетенції мають вжити додаткових заходів щодо суттєвого підвищення безпеки дітей під час їх оздоровлення. Відповідне доручення дав Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, відкриваючи засідання Уряду.

Андрій Клюєв також звернув увагу керівництва регіонів, особливо південних, на необхідність поліпшення санітарного та епідемічного благополуччя населення протягом усього літнього періоду.

Водночас головному державному санітарному лікарю України доручено забезпечити проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб, зокрема перевірити наявність особистих медичних книжок.

Окремо Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі звернувся до Міністра охорони здоров’я з вимогою перевірити усі підприємства, які поставляють харчову продукцію та якість цієї продукції. «Це дуже важливе питання, тому що батьки хочуть, щоб їх діти були здорові, а вони лікуються у лікарні. Все, що стосується цього питання, Ви – Міністр охорони здоров’я, це Ваша відповідальність, будь ласка, кожен день мені доповідати, яка ситуація по цьому питанню», - підкреслив він.

Урядовець нагадав, що вчора у місті Севастополі до інфекційного відділення міської лікарні з ознаками харчового отруєння госпіталізовано 78 дітей та шістьох вихователів табору відпочинку «Альбатрос».

За його словами, постраждалим надається кваліфікована медична допомога та відзначається позитивна динаміка перебігу хвороби. Санепідемстанція встановлює причини та здійснює заходи з уникнення можливої епідемії.

Водночас Андрій Клюєв зазначив, що Уряд неодноразово вимагав дотримуватися санітарних норм і правил у дитячих закладах оздоровлення і відпочинку та у місцях масового відпочину людей. «Мені прикро, але я в черговий раз змушений доводити до вашого відома інформацію про несприятливу ситуацію у сфері оздоровлення дітей… МОЗ в черговий раз не спрацював на  упередження. Це викликає велике занепокоєння, оскільки недієвість існуючої системи, наводить на думку, що цей випадок з отруєнням дітей може бути не останнім», - наголосив він.

 

версія для друку