українська російська англійська
Андрій Клюєв: Якщо тенденції збережуться - експорт зернових цього року може сягнути до 20 млн. тонн
13.07.2011 | 11:35
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Якщо позитивна ситуація із збиранням зернових збережеться, то  можна очікувати, що експорт зернових культур з поточного врожаю може скласти, за попередніми розрахунками, до 20 млн. тонн, з них пшениці – до 9 млн. тонн. Це - при повному забезпеченні внутрішніх потреб та формуванні необхідних перехідних запасів. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів.

 За його словами, сьогодні жнива ведуться вже у 18 областях. На даний час обмолочено майже 2 млн. га, намолочено більше ніж 6,4 млн. тонн зерна; урожайність – 28,4 центнерів з одного гектара (рівень минулого року на таку ж дату - 24,3 ц/га), повідомив Перший віце-прем’єр-міністр.

Андрій Клюєв заявив, що у проведенні комплексу збиральних робіт задіяно 53 тис. зернозбиральних комбайнів. За його даними, для прискорення збиральних робіт додатково залучено 5,8 тис. високопродуктивних зернозбиральних комбайнів.

«Слід зазначити, що загальний рівень технічної готовності сільськогосподарської техніки значно вищий, ніж у минулому році. Регіони звітують, що ними підвищено забезпеченість технологічних потреб сільгосптоваровиробників пальним. Дизпаливом – на 78%, бензином – на 76%, що більше, ніж на відповідний період минулого року», - зазначив Андрій Клюєв.

В той же час, за його словами, на фоні досить непоганих показників по врожаю, погіршився стан кормової бази. Перший віце-прем‘єр-міністр повідомив, що у сільгосппідприємствах наявність кормів всіх видів в розрахунку на 1 умовну голову є меншою проти минулого року на 13%.

«Тому від Мінагрополітики ще раз вимагаю: приділить увагу питанню поліпшення кормової бази. Завдяки тривалим опадам стан кормових культур значно поліпшився. Слід забезпечити їх заготівлю», - заявив Андрій Клюєв.

 

версія для друку