українська російська англійська
Мінекономрозвитку представило проект Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2012 рік
14.07.2011 | 13:55
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Проект Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2012 рік презентовано на розширеному засіданні колегії Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в четвер.

Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв закликав присутніх експертів надати свої пропозиції щодо вдосконалення проекту. За його словами, проект Програми буде доопрацьований з урахуванням сьогоднішнього обговорення та наданих принципових зауважень і конструктивних пропозицій, а після цього – винесений на розгляд Кабінету Міністрів України.

Перший віце-прем‘єр-міністр заявив про необхідність створення дієвої системи моніторингу за виконанням цієї Програми. «Концептуальні розробки є. Прошу завершити цю роботу до вересня», - звернувся Андрій Клюєв до присутніх працівників Міністерства економічного розвитку і торгівлі та представників регіонів.

Він також заявив, що Мінекономрозвитку організовує розробку проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2013-2015 роки (за форматом «1+2»), яка має повністю кореспондуватися із завданням середньострокового бюджетного планування. Для розробки Концепції цієї програми планується залучити наукові заклади Мінекономрозвитку, інших міністерств та відомств, Національної академії наук, Державної служби статистики та незалежних експертів, заявив Андрій Клюєв.

Перший віце-прем‘єр-міністр наголосив на необхідності тримати на особливому контролі виконання положень Програми економічних реформ Президента України. «Одним з головних завдань міністерства та інших центральних органів виконавчої влади, які спрямовуються і координуються - є реалізація Національного плану дій на 2011 рік. У зв’язку з цим, з метою недопущення гальмування у підготовці законопроектів, визначених Національним планом, вимагаю від всіх керівників забезпечити їх розроблення та внесення до Кабінету Міністрів для їх розгляду Урядом до початку роботи чергової сесії Верховної Ради України»», - заявив Андрій Клюєв.

Він також відзначив значне просування реформ за напрямком дерегуляції та розвитку підприємництва. Водночас до кінця року необхідно завершити цю роботу, в тому числі органам місцевого самоврядування, заявив Перший заступник Глави Уряду України. Він доручив керівникам структурних підрозділів Мінекономрозвитку, підпорядкованих держаних підприємств і організацій,  з метою зменшення невиправданих витрат суб’єктів господарювання, пов’язаних із введенням продукції в обіг, до кінця листопада забезпечити скорочення на 50 % Переліку продукції, яка підлягає обов’язковій сертифікації в Україні.

Андрій Клюєв також доручив до кінця поточного року закінчити роботу відносно впорядкування системи надання адміністративних послуг.

Окрім того, Перший віце-прем‘єр-міністр поставив завдання закінчити роботу щодо аналізу та інвентаризації державних цільових програм з огляду на їхню ефективність та актуальність, внести необхідні зміни до нормативної бази, більш чітко визначити сьогоднішній науково-технологічний та економічний потенціал України. За його словами, серед ключових завдань Мінекономрозвитку - постійно надавати владі і суспільству об’єктивну інформацію про стан та подальший розвиток економіки України.

 

версія для друку