українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Вимоги скасування пенсійної реформи - безвідповідальні та популістські
14.07.2011 | 15:19
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики

Дії Федерації профспілок України, спрямовані на скасування пенсійної реформи, є безвідповідальними і ведуть до дестабілізації ситуації у суспільстві. Так Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко прокоментував звернення ФПУ до Президента України з вимогою ветувати прийнятий Верховною Радою закон про пенсійну реформу.

„Виступаючи проти проведення в Україні пенсійної реформи, профспілки таким чином виступають проти підвищення пенсій для найменш захищених українців, які уже не можуть працювати”, - зазначив Віце-прем’єр-міністр.  

Сергій Тігіпко нагадав, що профспілки з самого початку були залучені до обговорення проекту пенсійної реформи і багато їх пропозицій враховано у Законі.

Урядовець переконаний, що реформа системи пенсійного забезпечення є не лише інструментом підвищення пенсій, а й гарантією збереження економічного суверенітету України. „Інші країни, влада яких зволікала з реформами,  вимушені були знижувати зарплати і пенсії, а також розпродавати держмайно для уникнення банкрутства держави”, - зазначив урядовець. Сергій Тігіпко переконаний, що Україна не має права іти цим шляхом.

„Сьогодні влада бере на себе відповідальність не лише перед нинішніми пенсіонерами, але й перед майбутніми поколіннями українців, яким треба залишити справедливу та дієздатну систему пенсійного забезпечення”, - наголосив Віце-прем’єр.

На думку Сергія Тігіпка, нинішні протести ФПУ проти пенсійної реформи викликані насамперед бажанням керівництва Федерації підняти власний політичний рейтинг. „Мова ультиматумів є неприйнятною для учасників соціального діалогу. Профспілки як ніхто інший повинні бути зацікавлені в оздоровленні та стабільній роботі пенсійної системи. Вони повинні захищати інтереси людей, а не перетворюватися у політичні партії. Соціальна справедливість не має нічого спільного з соціальним популізмом та самопіаром деяких профспілкових лідерів”, - переконаний урядовець.

За словами Сергія Тігіпка, наступними кроками у реформуванні пенсійної системи стануть введення накопичувального рівня, легалізація зарплат та робочих місць, а також  -  „осучаснення” пенсій, яке призведе до їх підвищення для найбідніших українських пенсіонерів.

 

версія для друку