українська російська англійська
Діти мають спокійно відпочивати та оздоровлюватись
14.07.2011 | 18:47
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Питання оздоровлення дітей у цьому році - під особистим контролем Президента та Прем’єр-міністра України. На цьому наголосив Міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко під час позапланової селекторної наради з начальниками управлінь охорони здоров’я та головними санітарними лікарями регіонів з питань стану медико-санітарного забезпечення у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Олександр Аніщенко в першу чергу звернув увагу на те, що з метою належного проведення літньої оздоровчої кампанії Міністерством було вжито додаткових організаційних заходів. Не дивлячись на це, за період з 08 по 13 липня цього року в дитячих оздоровчих закладах зареєстровано 3 спалахи гострих кишкових інфекцій, під час яких постраждало 112 осіб, в тому числі 101 дитина. Головними причинами спалахів стала неналежна організація харчування, низька якість харчових продуктів, відсутність супровідних документів, що підтверджують їх якість та безпечність. У закладах оздоровлення та відпочинку до роботи були допущенні працівники без проходження ними профілактичних медичних оглядів, які мали низький рівень професійної підготовки та інше.

Державна санітарно-епідеміологічна служба провела майже 28 тис. обстежень оздоровчих закладів, за результатами яких у кожному п’ятому закладі було виявлено порушення санітарного законодавства. Але, припинена була робота лише 120 закладів оздоровлення та відпочинку. Міністр  охорони здоров’я України наголосив, що неадекватність вжитих заходів призвела до ускладнення епідемічної ситуації, яка склалася на сьогодні,

З метою недопущення виникнення таких ситуацій надалі, Олександр Аніщенко доручив присутнім взяти під особистий контроль питання оздоровлення та відпочинку дітей. Провести раптові медичні обстеження працівників закладів оздоровлення та відпочинку, особливо харчоблоків. Також необхідні позачергові комплексні перевірки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку,  виробників та постачальників харчових продуктів із залученням представників держветфітослужби, держінспекції з питань захисту прав споживачів, правоохоронних органів, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Міністр також попередив всіх присутніх керівників про персональну відповідальність за належне медико-санітарне забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей, і на завершення наради зробив наголос на тому, що треба якнайшвидше виявити суттєві недоліки в організації роботи як санітарної, так і медичної служб. «Я не вимагаю нічого надприродного і нездійсненного. Я вимагаю чіткого і сумлінного виконання безпосередніх обов'язків керівників системи охорони здоров'я регіонів.», - зауважив Олександр Аніщенко.

 

 

версія для друку