українська російська англійська
У Мінекономрозвитку підбили підсумки розвитку економіки та соціальної сфери України за І півріччя
15.07.2011 | 10:52
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Учасники розширеного засідання колегії Міністерства економічного розвитку і торгівлі України підбили підсумки розвитку економіки та соціальної сфери України за І півріччя 2011 року.

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Володимир Бандуров зазначив, що в цілому поставлені завдання соціального і економічного розвитку України на І півріччя 2011 року у галузевому і регіональному розрізі виконано успішно: «Динаміка основних показників соціально-економічного розвитку країни у І півріччі цього року дає можливість позитивно оцінювати перспективи розвитку української економіки».

За його словами, за цей період відбулося збільшення рівня ВВП, зростання промислового виробництва, машинобудування, приріст обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, зростання обсягів інвестицій. «Збільшення інвестиційної активності як внутрішніх і зовнішніх інвесторів, так і держави, зокрема, на будівництві інфраструктурних об’єктів під Євро-2012, сприяло прискоренню нарощування обсягів будівництва понад очікувані показники», - наголосив заступник Міністра.

«У І півріччі цінова ситуація в країні залишалася стабільною, індекс споживчих цін не вийшов за прогнозовані межі», - зазначив ВолодимирБандуров, додавши, що при цьому ріст реальної заробітної плати випереджає приріст інфляції: «Таким чином населення було фактично захищеним від інфляції».

Важливим результатом цього періоду урядовець назвав стабілізацію державної фінансової системи, чому сприяло впровадження податкової реформи.

За словами заступника Міністра, ще одним завданням є забезпечення стабільного підвищення доходів населення, що розширить споживчий попит та можливість інвестування громадян у вітчизняну економіку.

«Основні завдання у соціально-економічному розвитку України за І півріччя цього року виконано – забезпечено  ріст економіки, стабілізацію державних фінансів та на цій основі – покращення добробуту наших громадян», - підкреслив Володимир Бандуров.

Крім того, у ході засідання також було презентовано проект Держаної програми економічного і соціального розвитку України на 2012 рік, яку на розгляд колегії представив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Вадим Копилов.

За його словами, головною метою програми визначено зростання добробуту і підвищення якості життя населення за рахунок забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці.

«Державна програма охоплює усі основні напрями державної політики у сфері економічного розвитку, та поєднує різні форми державної підтримки – для кожного конкретного завдання обрано оптимальний засіб його виконання», - наголосив Вадим Копилов.

Перший заступник Міністра зауважив, що до роботи над програмою долучилися усі регіони, представивши власні прогнози соціально-економічного розвитку на наступний рік, із зазначенням переліку заходів, які необхідно здійснити, щоб досягти відповідних показників: «Спільно із місцевими органами виконавчої влади було визначено перелік проектів, що будуть реалізовані на регіональному рівні за допомогою Кабінету Міністрів України».

Урядовець зауважив, що для підтримки точок економічного росту на загальнодержавному та регіональному рівнях пропонується - реалізація проектів у авіаційній, космічній, суднобудівельній сферах, та розвитку виробництва сільгосптехніки. Основним пріоритетом державної економічної політики у добувній галузі є розширення власного видобутку енергетичних та інших ресурсів.

Водночас, комплекс заходів в енергетичній сфері передбачає розвиток ядерної та гідроенергетики, підвищення енергоефективності виробництв та побутового споживання енергетичних ресурсів.

З метою збільшення виробництва продукції агропромислового комплексу, розвитку вітчизняного сільського господарства, у проекті Державної програми передбачено комплекс заходів, спрямованих на підтримку рослинництва, тваринництва, рибальства та рибництва, створення і розвиток сільськогосподарської інфраструктури, соціальний розвиток села.

Він зауважив, що 2012 рік стане роком завершення виконання Державної програми з підготовки до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро-2012, та роком проведення Чемпіонату.

У проекті Державної програми також передбачені заходи із розвитку автомобільного, залізничного, авіаційного та водного сполучення.

 

 

версія для друку