українська російська англійська
Підписано План консультацій між міністерствами закордонних справ України та Грузії на 2011-2012 роки
15.07.2011 | 15:14
Прес-служба Міністерства закордонних справ

15 липня у м.Тбілісі, в рамках офіційного візиту в Грузію Міністр закордонних справ України, Голова Комітету Міністрів Ради Європи Костянтин Грищенко провів переговори із своїм грузинським колегою Григолом Вашадзе.

Сторони обговорили широке коло актуальних питань взаємодії між двома країнами в усіх сферах двосторонніх відносин. Зокрема, домовилися  активізувати співпрацю у торговельно-економічній сфері шляхом налагодження системної роботи Спільної міжурядової комісії з питань економічного співробітництва, засідання якої має відбутися восени цього року. Особливу увагу було приділено питанням поглиблення взаємодії у галузі транспорту  та енергетики.

„Сьогодні назріла необхідність надати нашим двостороннім відносинам більше прагматизму – підкріпити політичний діалог довгостроковими економічними проектами, тому ми обговорили проведення восени цього року спільної міжурядової комісії з питань економічного співробітництва. Обговорили питання в сфері транспорту, енергетики, реалізації конкретних проектів.” - підкреслив К.Грищенко.

Відбувся ґрунтовний обмін думками щодо стану взаємодії двох держав з Європейським Союзом, у т.ч. стосовно наповнення практичним змістом ініціативи ЄС „Східне партнерство”.

У контексті поглиблення співпраці в рамках міжнародних організацій домовлено про зміцнення  взаємодії в рамках ООН, ОБСЄ та Ради Європи. Голова Комітету Міністрів Ради Європи К.Грищенко відзначив успішний розвиток співробітництва Грузії з цією Організацією та підтвердив готовність всіляко підтримувати зусилля РЄ з надання сприяння Грузії  в процесі реформ.

Сторони позитивно оцінили високий рівень культурно-гуманітарних зв’язків між Україною та Грузією, прикладом чого, зокрема, стали широкомасштабні заходи, проведені цього року в Грузії з нагоди відзначення 140-ї річниці від дня народження Лесі Українки.

За результатами переговорів підписано План консультацій між міністерствами закордонних справ двох країн на 2011-2012 роки, проведено спільну прес-конференцію глав зовнішньополітичних відомств України та Грузії.

 

версія для друку