українська російська англійська
Андрій Клюєв: Реформа ЖКГ стане початком масштабної модернізації країни
16.07.2011 | 11:39
Прес-служба Першого віце-прем`єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

«Введення регулятора - це складова і базова частина реформи галузі ЖКГ. Комісія стане ефективним інструментом контролю якості та цін на послуги в галузі», - заявив Перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв, коментуючи Указ Президента України Віктора Януковича про створення Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України.

«Те, що нова влада взялася за реформу ЖКГ - показово. Адже стан цієї галузі миттєво відображається на щоденній якості життя, умовах побуту всіх 45 мільйонів громадян», - підкреслив Перший віце-прем'єр-міністр.

За його словами, попередня влада не змогла цього зробити, хоча декларувала це протягом тривалого часу. «Ми послідовно демонструємо готовність впроваджувати найбільш необхідні та складні реформи», - підкреслив перший заступник глави Уряду. «Реформа ЖКГ мала всі шанси стати найбільш непопулярною, невипадково попереднім урядом вона була відкладена в «довгу шухляду». Завдяки ретельному, але рішучому підходу нової влади, ця реформа стає реальністю», - зазначив Андрій Клюєв.

«Ми реально розчищаємо «авгієві стайні», міняємо всю систему, починаючи зі сфери ЖКГ. Саме тут починається модернізація країни. Але місцева влада і самі громадяни повинні чітко розуміти, що лише за їх активної участі, разом ми зможемо створити комфортні умови для життя в нашій країні», - заявив Перший віце-прем'єр-міністр.

8 липня Президент України Віктор Янукович своїм указом створив Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг України.

Згідно з документом, комісія буде встановлювати тарифи на комунальні послуги відповідно до порядків формування таких тарифів і процедур їх встановлення, затверджених Національною комісією регулювання електроенергетики (НКРЕ), до прийняття комісією нормативно-правових актів з питань формування та встановлення тарифів на комунальні послуги.

Також Нацкомісія буде здійснювати контроль за дотриманням суб'єктами господарювання умов і правил здійснення певних видів діяльності у сфері теплопостачання та централізованого водопостачання і водовідведення, передбачених ліцензіями, виданими в установленому порядку до утворення Комісії, а також форм звітності, затверджених НКРЕ, до прийняття нормативно-правових актів з питань статистичної звітності.

Кабмін у місячний термін має забезпечити розробку проекту положення про Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг; затвердити граничну чисельність працівників комісії з урахуванням зменшення граничної чисельності працівників НКРЕ; вирішити питання матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності Комісії і т.д.

У середу на селекторній нараді за участю представників міністерств і відомств та керівників усіх регіонів Андрій Клюєв доручив главам обласних адміністрацій при роботі над проектами місцевих бюджетів на фінансування ЖКГ звернути особливу увагу. Він запевнив, що буде особисто перевіряти наявність на місцях чітких планів по модернізації цього сектору на наступний рік.

Перший віце-прем'єр-міністр доручив керівникам усіх регіонів до кінця серпня втілити в життя всі документи, які були напрацьовані урядовою робочою групою з проведення реформи у житлово-комунальному господарстві - рішення Кабінету Міністрів і законодавчі акти, прийняті Верховною Радою України.

 

версія для друку