українська російська англійська
Україна наполягатиме на закріпленні європейської перспективи попри скептицизм окремих країн-членів ЄС, - Костянтин Грищенко
18.07.2011 | 12:05
Прес-служба Міністерства закордонних справ

18 липня ц.р. у Брюсселі відбулася зустріч Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка з міністрами закордонних справ країн-членів ЄС у форматі «Україна-Група друзів України в ЄС».

Сторони обговорили актуальні питання відносин України та ЄС з акцентом на переговорному процесі щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Міністри підтвердили спільне прагнення сторін завершити переговори до кінця поточного року.

Костянтин Грищенко наголосив, що Україна наполягатиме на закріпленні європейської перспективи попри скептицизм окремих країн-членів ЄС. Фіксація в Угоді європейської перспективи є пріоритетним завданням для України на даному етапі та вимагатиме від ЄС стратегічної мужності, враховуючи складу внутрішню ситуацію в Євросоюзі.

Керівник українського зовнішньополітичного відомства водночас підкреслив, що закріплення перспективи створює потужний стимул у суспільстві для втілення болісних та непопулярних реформ, спрямованих на інтеграцію України до ЄС. Обсяг законодавства, яке має адаптувати Україна після укладання Угоди про асоціацію порівняний із завданнями, що стоять перед країнами-кандидатами, - зауважив Костянтин Грищенко.

Міністри закордонних справ України та ЄС також обговорили перспективи запровадження безвізового режиму для громадян України, зокрема реалізацію першої «законодавчої» фази Плану дій лібералізації візового режиму.

Крім того, було обговорено процес внутрішніх реформ в Україні, питання регіональної безпеки, а також підготовку до Варшавського Саміту Східного партнерства у вересні ц.р.

Організаторами заходу виступили Міністр закордонних справ головуючої в ЄС Польщі Радослав Сікорський, Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт та Міністр закордонних справ Литви Аудронюс Ажубаліс. У зустрічі активну участь взяли Комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле, а також глави зовнішньополітичних відомств Чехії, Румунії та Латвії.

Попередня зустріч у форматі «Україна-Група друзів України в ЄС» на рівні міністрів відбулася 12 квітня 2011  р. у Люксембурзі.

 

версія для друку