українська російська англійська
Україна самостійно розпочала модернізацію газотранспортної системи
19.07.2011 | 09:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

19 липня 2011 на промисловому майданчику 3731,5 км. газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород неподалік міста Богуслав у Київській області в присутності Прем’єр-міністра України Миколи Азарова та Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка буде зварено символічний «золотий стик». Таким чином буде розпочато реалізацію Проекту «Модернізація та реконструкція магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород».

У заходах з нагоди початку реалізації Проекту візьмуть участь керівники компаній НАК «Нафтогаз України» та ДК «Укртрансгаз», представники міжнародних фінансових організацій та зарубіжних газових компаній: Світового банку, ЄБРР, ЄІБ, ВАТ «Газпром» (Росія), ON Ruhrgas AG (Німеччина), Gaz de France Suez (Франція), АТ "PGNiG" (Польща).

У рамках церемонії запуску проекту Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» підпише Меморандум з Європейським банком реконструкції та розвитку та Лист про наміри з Європейським інвестиційним банком, якими фіксуються наміри банків щодо фінансування Проекту.

Проект «Модернізація та реконструкція магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород» має на меті підвищення надійності, ефективності транзиту одним з найбільших діючих маршрутів транзиту газу до Європи, а також збільшення прозорості та комерційної привабливості для споживачів. Також модернізація газопроводу покликана зменшити негативний вплив на навколишнє середовище, мінімізувати ризики постачання природного газу європейським споживачам через територію України.

Модернізація та реконструкція магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород передбачає:

реконструкцію лінійної частини газопроводу з допоміжними об'єктами;

модернізацію та реконструкцію компресорних станцій;

модернізацію та реконструкцію систем лінійної телемеханіки та зв'язку.

Проект модернізації газопроводу розрахований на 9 років, при цьому перша черга – на 3 роки.

Обсяг інвестицій на першу чергу реконструкції становить 538.87 млн. дол. США, в т.ч. власні кошти – 230.87 млн. дол. США, та кредитні кошти – 308 млн. дол. США.

Протяжність газопроводу територією України – 1160 км, діаметр – 1420 мм, робочий тиск 7,5 атм.

Магістральний газопровід Уренгой-Помари-Ужгород перетинає всю Україну із заходу на схід і проходить територією десяти областей України: Сумської, Полтавської, Черкаської, Київської, Вінницької, Хмельницької, Тернопільської, Івано- Франківської, Львівської, Закарпатської.

 

версія для друку