українська російська англійська
Уряд виконує доручення Президента - розпочато реалізацію Проекту "Модернізація та реконструкція магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород"
19.07.2011 | 16:32
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У рамках плану комплексної модернізації країни, забезпечення енергетичної безпеки держави, запропонованих суспільству Президентом України сьогодні розпочато реалізацію Проекту «Модернізація та реконструкція магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород». На промисловому майданчику цього газопроводу неподалік міста Богуслав Київської області у присутності Прем'єр-міністра України Миколи Азарова та Міністра енергетики і вугільної промисловості Юрія Бойка зварено символічний «золотий стик».

Під час церемонії Микола Азаров наголосив на важливості події – «Нафтогаз» розпочинає масштабну реконструкцію української частини магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород». Зокрема, планується модернізувати компресорні станції, системи лінійної телемеханіки та зв'язку, лінійну частину (заміна ізоляції та переукладання труби) газопроводу з допоміжними об'єктами.

Модернізація магістрального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, як підкреслив Прем’єр-міністр, дасть змогу знизити затрати на транспортування газу до Європи, а також збільшить ефективність транзиту палива до Європи одним із найбільших діючих маршрутів, зменшить негативний вплив на довкілля.

"Нашій ГТС уже більше 30 років, а отже, ми маємо у найкоротші терміни модернізувати та реконструювати її. Це дасть змогу значно скоротити затрати на прокачування газу і запропонувати нашим партнерам конкурентні переваги - це наш шанс як транзитної країни", - зазначив Микола Азаров, запевнивши, що Уряд зробить усе можливе для того, аби роботи з реконструкції ГТС були завершені у стислі терміни.

Крім того, Глава Уряду висловив сподівання, що до модернізації української газотранспортної системи долучиться і Росія. "Ми неодноразово запрошували Росію брати участь у модернізації нашої газотранспортної системи. Проте, коли ми це робили на словах, а самі не докладали матеріальних зусиль і витрат, Росія реагувала так, як вона реагувала. А зараз для наших російських колег очевидно, що ми цю роботу розпочали за участю наших європейських партнерів. Думаю, що зараз позиція Росії зміниться з огляду на наші практичні кроки", - наголосив Микола Азаров.

У межах реалізації проекту національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» підписала Меморандум із Європейським банком реконструкції та розвитку, а також лист про наміри з Європейським інвестиційним банком, де зафіксовані наміри цих фінустанов про фінансування проекту.

Проект розрахований на 9 років, при цьому перша черга - на три роки. Обсяг інвестицій на першу чергу реконструкції становить 538.87 млн. дол., з яких 230.87 млн. дол. - власні кошти і 308 млн. дол. - кредитні.

Магістральний газопровід Уренгой-Помари-Ужгород проходить територією десяти областей України: Сумської, Полтавської, Черкаської, Київської, Вінницької, Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської.

Протяжність газопроводу територією України1160 км, діаметр1420 мм, робочий тиск 7,5 атм.

 

версія для друку