українська російська англійська
Україна та РФ працюють над покращенням безпеки судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці
19.07.2011 | 18:49
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Україна та Росія визначили основні заходи, спрямовані на підвищення безпеки судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці. Так, представники України та Російської Федерації узгодили проект Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заходи із забезпечення безпеки судноплавства в вищезазначеному регіоні.

Документом передбачено взаємовизнання державами національних свідоцтв, які підтверджують відповідність суден національним вимогам безпеки судноплавства та захисту морського середовища від забруднення для районів плавання в Азовському морі та Керченській протоці.

Крім того, проектом передбачено здійснення сторонами спільного моніторингу судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці шляхом безоплатного обміну між сторонами даними з використанням даних автоматичних ідентифікаційних систем (АІС).

Для організації такого обміну Україна та Росія створять спільну Робочу групу експертів, основним завданням якої буде підготовка організаційно-технічних і експлуатаційних пропозицій по обміну даними АІС та передачі їх відповідним органам договірних сторін.

Довідка

Проект Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про заходи із забезпечення безпеки судноплавства в Азовському морі і Керченській протоці розглядався на другому засіданні українсько-російської Змішаної комісії з морського судноплавства в м. Москва та був представлений російською стороною на заміну проекту Угоди між Урядами України і Російської Федерації про регулювання судноплавства в Азовському морі і Керченській протоці.

Українську делегацію очолив директор Департаменту державної політики в галузі морського і річкового транспорту Міністерства інфраструктури України Володимир Севрюков. Від Російської Федерації головував директор Департаменту державної політики в області морського і річкового транспорту Мінтрансу РФ Костянтин Пальников.

Подальший розгляд та обговорення документу відбудеться під час найближчого засідання Підкомісії з питань транспорту Комітету з економічного співробітництва Українсько-російської Міждержавної комісії.

 

версія для друку