українська російська англійська
Цьогоріч експорт зернових має дати прибутки державі
20.07.2011 | 11:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров поставив завдання створити максимальні державні, регіональні та приватні запаси зерна і очікує на доходи до державного бюджету від експорту зернових. Про це Глава Уряду заявив під час засідання Кабінету Міністрів України.

Прем’єр-міністр наказав «створити максимальні запаси зерна: як державні та  регіональні, так і приватні – продовольчих компаній».  «Розмов про нестачу зерна – і  для харчування,   і для тваринництва навіть умоглядно не повинно бути», - наголосив Микола Азаров, поінформувавши, що на сьогодні більше половини з 12 мільйонів гектарів ранніх зернових і зернобобових культур уже обмолочено, зокрема зібрано 12 мільйонів тонн пшениці.

Крім того, Глава Уряду вважає, що поточний маркетинговий рік має стати переломним щодо заробітку держави на експорті зернових. За його словами, Уряд для цього попередньо створив відповідні умови: через Аграрний фонд, через Державну зернову компанію було укладено ф’ючерсні контракти з селянами, здешевлено пальне і добрива, зараз 500 комбайнів Державної машинно-технологічної станції ритмічно наповнюють засіки.  «Саме держава, а не зернотрейдери гарантувала селянам і виконання агротехнологій, і отримання прибутку, і тому тепер державний бюджет повинен отримати свій прибуток», - наголосив Микола Азаров. При цьому він пояснив, що «якщо раніше вигоду від торгівлі зерном і від повернення експортного ПДВ отримували тільки зернотрейдери, то тепер на ринок вперше вийшла держава, і в конкурентному змаганні вигоду буде отримувати бюджет, тобто, громадяни України».

«Це той новий ресурс, який створив Уряд, і який ми плануємо спрямувати на виконання завдання Президента України – понад прогноз підвищити соціальні стандарти вже поточного року», - підкреслив Прем’єр-міністр.

 

версія для друку