українська російська англійська
Фінансова інспекція і Секретаріат Уряду перевірять стан забезпечення ліками
20.07.2011 | 12:26
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров доручив Міністру охорони здоров’я з’ясувати ситуацію щодо забезпечення медичних закладів ліками для лікування гемофілії та протягом місяця відзвітуватися перед суспільством. Про це він заявив під час засідання Кабінету Міністрів України.

Микола Азаров повідомив, що у г. «Факти» та на каналі «Інтер» вийшли матеріали про те, що аби врятувати хворого на гемофілію, який потрапив у ДТП, лікарі збирали останні ампули фактору згортання крові зі всієї України, і що необхідні ліки тепер можна дістати лише на чорному ринку. «Уряд не може проходити повз такі повідомлення у ЗМІ. Якщо це правда – повідривайте голови у тих, хто це допустив, Олександре Володимировичу. Інакше своєю головою поплатитесь. Я вам даю місяць на це, якщо це правда», - звернувся Прем’єр-міністр до Міністра охорони здоров’я Олександра Аніщенка та додав, - «Якщо це неправда – зберіть прес-конференцію і, будь ласка, проінформуйте спільноту».

Микола Азаров також наголосив, що на відповідні медичні препарати держава виділила необхідні кошти, тому завдання Міністра охорони здоров’я – не допустити подібних ситуації. «Я направлю комісію КРУ, представників Секретаріату Кабінету Міністрів для перевірки ситуації на місцях. Потрібно знайти неординарне рішення – знайдіть це неординарне рішення. Укладайте прямі контракти з виробниками ліків, підключайте наші торгово-економічні місії за кордоном, підключайте виробників, але рішення повинно бути знайдено у стислі строки», - наголосив Глава Уряду.

 

 

версія для друку