українська російська англійська
Уряд підвищуватиме соцстандарти на виконання доручення Президента
20.07.2011 | 12:53
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Кабінет Міністрів залучатиме нові ресурси для виконання завдання Президента України – понад прогноз підвищити соціальні стандарти вже поточного року. Один із них Уряд уже створив – це доходи бюджету від продажу зерна на зовнішніх ринках. Про це заявив сьогодні Прем‘єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів.

«Поточний маркетинговий рік має стати переломним щодо заробітку держави на експорті зернових», - підкреслив Микола Азаров, зазначивши, що для цього заздалегідь було здійснено ґрунтовну роботу. Зокрема, через Аграрний фонд, через Державну зернову компанію було укладено ф’ючерсні контракти з селянами, здешевлювалося пальне і добрива тощо.

«Якщо раніше вигоду від торгівлі зерном і від повернення експортного ПДВ отримували тільки зернотрейдери, то тепер на ринок вперше вийшла держава, і в конкурентному змаганні вигоду буде отримувати бюджет, тобто, громадяни України», - підкреслив Микола Азаров.

Загалом Микола Азаров зазначив, що перше півріччя поточного року було одним з найважчих на етапі виходу країни з кризи, однак Уряд витримав це випробування, провівши за півроку таку кількість перетворень, яких не було за останні два десятиліття. Як наслідок - політика Уряду забезпечила поступове відновлення економічного зростання. На цій базі виросли доходи бюджету, що дозволило розпочати поетапне збільшення зарплат в бюджетній сфері.

Микола Азаров наголосив, що сформульоване Президентом України завдання забезпечити вищу траєкторію зростання доходів наших людей, зростання, спирається на стабільну роботу економіки. Для цього наразі є всі передумови. Зокрема, попередня оцінка валового внутрішнього продукту України засвідчила зростання ВВП на 4,4%.

«Як і планували, ми виходимо на докризовий рівень виробництва, долаємо втрату у 2009 році п’ятої частини промислового потенціалу, - зазначив Микола Азаров. -. Особливо позитивно, що найбільший внесок у створення валової доданої вартості дала переробна промисловість – понад 10% і будівництво – майже 15%. Машинобудування приростило 21,2%, хімічне виробництво – 22,0%. Спрацювали стимули для легкої промисловості  – вперше ми маємо зростання на 13,4%».

Глава Уряду зазначив, що ожив і зміцнився внутрішній ринок. Якщо минулого року в першому півріччі роздрібний товарообіг збільшився на 2,5% (і на той період, після 20%-го спаду це було велике досягнення), то в поточному році політика Уряду на збільшення купівельної спроможності населення дала впевнене зростання товарообігу на 15%.

«Ми повинні зосередитись на якості і темпах економічного розвитку. Просте відновлення економіки до показників докризового розвитку нам нічого не дасть. Тільки інвестиційно-інноваційне прискорення і опора на внутрішній ринок дозволять якісно підвищити рівень життя в Україні», - підкреслив Микола Азаров, піддавши критиці низку регіонів, де обсяги промислового виробництва скоротилися, порівняно з першим півріччям минулого року. Зокрема, Прем‘єр-міністр назвав Одеську, Полтавську Херсонську, Чернівецьку, Чернігівську області.

Глава Уряду доручив профільним міністерствам проаналізувати  соціально-економічний розвиток країни за перше півріччя, аби вчасно внести корективи в бюджет другого півріччя а також в бюджет -2012.

«Бюджет – це наш інструмент стимулювання економічних процесів, які змінюють обличчя країни», – зазначив Глава Уряду. При цьому він наголосив, що наразі «ресурси і важелі, щоб проводити соціально орієнтовану національну економічну політику у нас є».

«Я як Прем’єр-міністр готовий особисто потиснути руку кожному власнику або керівнику підприємства, кожному керівнику галузі, який створює нові робочі місця з більшою зарплатою, кожному керівнику місцевої влади, який створив гарні умови для реалізації на своїй території інвестиційного проекту, кожному інвестору, який започаткував новий бізнес, приніс інноваційні технології», - наголосив Глава Уряду.

 

 

версія для друку