українська російська англійська
Міжнародне рейтингове агентство Fitch підвищило прогноз рейтингів України до позитивного
21.07.2011 | 20:34
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

 

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило прогноз рейтингів України зі стабільного на позитивний. Перегляд прогнозу на "позитивний", в першу чергу, відображає значне зменшення дефіциту бюджету України в 2011 році завдяки відновленню економіки та стримуванню витрат. Таким чином, інвестори позитивно оцінюють політику Уряду на відновлення фінансової стабільності і повертають довіру до України як до надійного позичальника.

Зокрема, агентство змінило прогноз довгострокових рейтингів дефолту емітента України в іноземній і національній валюті на позитивний, підтвердивши довгострокові і короткострокові РДЕ на рівні В/В.Крім того, підтверджено країнову «стелю» рейтингу України на рівні В.

Нагадаємо, що саме такий рейтинг було присвоєно Міжнародним рейтинговим агентством Fitch в червні єврооблігаціям України на 1,25 млрд доларів. Це було найефективніше розміщення українських цінних паперів за останні роки.

Зокрема, в агенції заявили, що український Уряд продемонстрував готовність до вирішення середньострокових бюджетних проблем і проведення реформ, узгоджених з МВФ.

Характерно, що підвищення рейтингу України відбувається у той час, як багатьом країнам, в тому числі членам ЄС, рейтинги знижуються. Зокрема, для Греції визначено прогноз рейтингу «негативний».

Водночас український Уряд не планує робити значних нових запозичень. Зокрема, Прем‘єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 20 липня закликав дуже виважено поставитися до зовнішніх запозичень і якщо не обійтися без них, то принаймні скоротити до мінімуму. Микола Азаров підкреслив, що сьогодні як ніколи політика України повинна бути виваженою, обережною і максимально зорієнтованою на власні сили, на пошук внутрішніх ресурсів і стимулів.

 

 

версія для друку