українська російська англійська
Україна поглиблює співпрацю з ЮНЕСКО
22.07.2011 | 12:35
Прес-служба Міністерства закордонних справ

21 липня ц.р. відбулося XI засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО під головуванням Голови Нацкомісії, Першого заступника Міністра закордонних справ України Руслана Демченка.

Основна увага учасників заходу була приділена  обговоренню результатів роботи Нацкомісії у 2010 та за період з початку поточного року.

Відзначено значну активізацію робочих контактів на рівні найвищого керівництва ЮНЕСКО та України в усіх сферах компетенції Організації.

Проаналізовано результати проведеної роботи зі збереження історико-культурної спадщини України, у т.ч. й включеної до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також заходи з метою популяризації українських пам'яток у світі.

Окремо було наголошено на результатах проведення 2-5 листопада 2010 року в Києві Міжнародного семінару "Роль релігійних громад в управлінні об’єктами всесвітньої спадщини", яке дало можливість Україні стати ініціатором нового напрямку роботи стосовно управління об’єктами всесвітньої культурної спадщини в рамках ЮНЕСКО. Подальший розвиток згаданого тематичного напрямку, безумовно, матиме позитивний вплив на міжнародний імідж нашої держави.

Було заслухано інформацію Секретаріату Нацкомісії стосовно участі делегацій України на 35-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (19-29 червня ц.р., м. Париж) та інших міжнародних заходах. Відзначено важливість включення об’єкта Резиденція Буковинських та Далматинських митрополитів до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яке засвідчило зростаючий авторитет нашої держави в ЮНЕСКО (сьогодні на території об’єкта розташовується Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича).

У ході засідання було також розглянуто ключові питання співпраці між Україною та ЮНЕСКО, зокрема, щодо підготовки до участі делегації України у 36-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО.

Члени Нацкомісії позитивно оцінили роботу цього міжвідомчого органу та його Секретаріату зокрема.

 

версія для друку