українська російська англійська
Держінспекція з питань праці виступає за підвищення штрафів за неукладання трудових договорів
22.07.2011 | 16:35
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Державна інспекція України з питань праці у законопроекті, який покликаний легалізувати тіньову зайнятість та заробітні плати, пропонує підвищити штрафи за неукладання трудових договорів. Про це у п'ятницю під час прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів повідомив голова Державної інспекції України з питань праці - головний державний інспектор України з питань праці Андрій Черкасов.

“Нині з-поміж країн Європи Україна має найнижчі штрафні санкції за порушення законодавства про працю”, - сказав Андрій Черкасов. За його словами, розмір санкції за невиконання норм трудового законодавства становить мінімум 510 гривень і максимум 850 гривень. “Відповідно до законопроекту буде підвищено відповідальність керівників підприємств за неукладання трудових договорів до 8,6 тисячі гривень за виплату зарплат нижче встановленого законом розміру”, - сказав Андрій Черкасов. Він наголосив, що ще більша відповідальність щодо підприємств буде за ухиляння від укладання трудового договору, зокрема, штраф сягатиме 34 тисяч гривень.

Головний державний інспектор України з питань праці зазначив, що законопроектом, який розроблений Державною інспекцією з питань праці, планується приведення до міжнародних вимог поняття мінімальна заробітна плата, підвищення мінімальних державних гарантій в оплаті праці та забезпечення диференціації оплати залежно від складності робіт та кваліфікації працівників.

“Цей законопроект ми розробили, і у вересні він буде внесений до Кабінету Міністрів, а в подальшому - до Верховної Ради”, - наголосив Андрій Черкасов.

 

версія для друку