українська російська англійська
Олександр Аніщенко: Ми працюємо, щоб позитивні зміни відчули як населення, так і лікарі
22.07.2011 | 16:51
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Тільки системні зміни в галузі охорони здоров’я дадуть позитивні результати. На цьому наголосив Міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко, відкриваючи сьогодні в місті Хмільник у Вінницькій області спільне засідання Колегії Міністерства охорони здоров’я України та робочої групи за напрямом «Реформа медичного обслуговування» Комітету з економічних реформ на тему: «Практичні кроки оптимізації медичного обслуговування у пілотних регіонах за підсумками діяльності у першому півріччі 2011 року».  

«Я хочу подякувати усім і, в першу чергу, пілотним регіонам – саме  їм дісталася тяжка доля бути першопрохідцями в реформуванні медичної галузі. Ми давно кажемо, що система охорони здоров’я не задовольняє, ані населення, ані лікарів. Пора від слів переходити до справи. І ми впевнені, що тільки системні зміни в галузі охорони здоров’я дадуть позитивні результати», - підкреслив Міністр.

Олександр Аніщенко подякував усім, хто брав участь у створенні двох базових законопроектів  "Про внесення змін до Основ законодавства про охорону здоров’я  України" і "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві", які були прийняті 7 липня цього року на сесії Верховної Ради України. «Це наші спільні досягнення, тому я хочу подякувати всім, хто брав участь у розробці цих законопроектів та супроводжував їх на всіх етапах погоджень і підготовці до прийняття», - зазначив Міністр.

Олександр  Аніщенко проінформував, що наразі Міністерство готує ще три законопроекти, які необхідні для впровадження системних реформ: про створення системи єдиної екстреної медичної допомоги, про особливості діяльності лікувального закладу та про соціально-медичне страхування. Міністр привернув особливу увагу учасників колегії до пріоритетного розвитку первинної медичної допомоги та екстреної не тільки в пілотних областях, а і на всіх адміністративних територіях. Адже на сьогодні після внесення змін до Основ законодавства про охорону здоров’я України для цього є всі підстави.

Звертаючись до представників регіонів, Олександр Аніщенко підкреслив, що необхідно проводити послідовну роботу зі створення Центрів первинної (медико-санітарної) допомоги. Для цього необхідно закінчити передачу ФАПів, сільських лікарських амбулаторій на районний рівень, провести з органами місцевої влади підготовчу роботу з відкриття таких Центрів. «Наголошую на тому, що ця робота має проводитися зважено, щоб забезпечити населення первинною медичною допомогою, "не роздуваючи" управлінські кадри, - сказав Міністр. - Ми  працюємо, щоб позитивні зміни відчули як населення, так і лікарі».

 

версія для друку