українська російська англійська
Оптові ринки сільгосппродукції забезпечать зниження цін до 35%
23.07.2011 | 12:31
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

На сьогоднішній день ціни на Київському оптовому ринку сільгосппродукції (ОРСП) «Столичний», який розпочав роботу 15 липня п.р., значно нижчі, ніж в інших закладах торговельної мережі.

Для прикладу порівнюватимемо ціну так званого борщового набору (цифри надані дирекцією ОРСП «Столичний» та Головним управлінням внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення КМДА).

Вартість буряка на «Столичному» складає 1,8 грн./кг (на інших київських ринках – від 2 до 6 грн./кг, на ярмарках - від 2 до 5 грн./кг, в супермаркетах – від 3 до 5 грн./кг).

Картоплі – 1,7 грн./кг (на інших ринках – від 5 до 8 грн./кг, на ярмарках – від 3 до 6 грн./кг, в супермаркетах – від 4 до 8 грн./кг).

Моркви – 3,5 грн./кг (на інших ринках – від 4 до 8 грн./кг, на ярмарках – від 3 до 7 грн./кг, в супермаркетах – від 4 до 9 грн./кг).

Капусти – 0,6 грн./кг (на інших ринках – від 1 до 4 грн./кг, на ярмарках й супермаркетах – від 1 до 2,5 грн./кг).

Помідорів – 2 грн./кг (на інших ринках та ярмарках – від 5 до 10 грн./кг, в супермаркетах – від 5,5 до 11 грн./кг).

Цибулі – 2,7 грн./кг (на інших ринках – від 3,5 до 7 грн./кг, на ярмарках – від 3 до 6 грн./кг, в супермаркетах – від 4 до 7,5 грн./кг).

«Столичний» введено в експлуатацію згідно із Законом України «Про оптові ринки сільськогосподарської продукції» та на виконання Державної цільової програми створення оптових ринків агропродукції. Минулого року Мінагрополітики провело конкурси з акредитації ринків на отримання ними статусу «оптового ринку сільськогосподарської продукції».

Як повідомлялося, на сьогоднішній день в Україні продовжується будівництво таких ринків в п’яти областях: Київській, Львівській, Донецькій, Харківській та Запорізькій. В Мінагрополітики очікують, що на цих ринках ціни будуть в середньому на 30-35% нижчими від існуючих. 

У понеділок, 25 липня, оптовий ринок сільськогосподарської продукції «Столичний» відвідає Прем’єр-міністр України Микола Азаров, який ініціював створення мережі таких закладів торгівлі та інфраструктури для зберігання плодоовочевої продукції.

 

версія для друку