українська російська англійська
Законопроекти з детінізації доходів стимулюватимуть роботодавців
25.07.2011 | 13:57
Прес-служба Державної інспекції з питань праці

Законопроекти з детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення стимулюватимуть роботодавців дотримуватися норм законодавства про працю та дозволять захистити конституційне право громадян на належну винагороду за працю, - заявив Голова Державної інспекції України з питань праці - Головний державний інспектор України з питань праці Андрій Черкасов під час брифінгу.

За його словами, законопроекти спрямовані на удосконалення законодавства про оплату праці, легалізацію тіньової зайнятості та заробітної плати, збільшення надходжень до пенсійного фонду та інших соціальних фондів. Зокрема, законопроекти передбачають приведення до міжнародних вимог поняття «мінімальна заробітна плата», підвищення мінімальних державних гарантій у оплаті праці та забезпечення диференціації оплати залежно від складності робіт та кваліфікації працівників, посилення контролюючих заходів щодо дотримання законодавства з питань оплати праці через державну інспекцію праці та інші контролюючі органи, підвищення штрафних санкцій за порушення законодавства про працю.

Відповідно до законопроекту буде підвищена відповідальність керівників підприємств за неукладання трудових договорів до 8,6 тисяч грн. – за виплату зарплат нижче встановленого законом розміру. Ще більша відповідальність – щодо підприємств: за ухилення від укладання трудового договору штраф сягатиме 34 тисяч грн.

«Нині з-поміж країн Європи Україна має найнижчі штрафні санкції за порушення законодавства про працю. Сьогодні розмір санкції за невиконання норм трудового законодавства може становити мінімум 510 грн., а максимум 850 грн. А якщо порушник не виконав вимоги інспектора усунути вже встановлене порушення, то йому «світить» штраф від 850 до 1700 грн. Цілком зрозуміло, що такими санкціями соціально безвідповідального роботодавця не переконаєш. Тому посилення відповідальності – це один із необхідних кроків», - зазначив Андрій Черкасов.

 

версія для друку