українська російська англійська
Українці стажуватимуться за кордоном
27.07.2011 | 17:51
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

27 липня 2011 р. під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми відбулося засідання Конкурсної комісії з відбору на навчання студентів та стажування аспірантів і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном. У засіданні взяли участь представники Департаменту вищої освіти Міністерства та ректори вищих навчальних закладів України.

Євген Суліма поінформував, що з часу оголошення конкурсу до Міністерства надійшли пропозиції з 66 університетів, загалом на розгляд комісії запропоновано 428 кандидатур, з них: 133 – це студенти, 122 – аспіранти та 173 – науково-педагогічні працівники.

На сьогоднішньому засіданні комісія розглянула справи перших 144 претендентів.

Перший заступник Міністра Євген Суліма повідомив, що на кінець серпня – початок вересня планується зустріч Прем’єр-міністра України Миколи Азарова зі студентами, які будуть відібрані на навчання за кордоном.   

У підсумку Євген Суліма зазначив: «Потрібно працювати над тим, щоб поповнювати ряди науковців, викладачів,щоб мати перспективних молодих людей, які будуть працювати у вищих навчальних закладах України. І сьогодні, маючи можливість спілкуватися з вами, хотів сказати, що цим питанням потрібно займатися».

Перший заступник Міністра також звернувся до керівників вищих навчальних закладів з проханням активізувати роботу міжнародних відділів з метою налагодження зв’язків з провідними закордонними навчальними закладами для створення можливостей навчання українських студентів та стажування аспірантів і викладачів.

«Студенти люблять свої університети за те, що там їм приділяють увагу. Враховуючи і євроінтеграційні процеси, і глобалізаційні, і бажання наших студентів конкурувати знаннями на міжнародному рівні – потрібно створити умови, щоб молоді люди могли звернутися до міжнародних відділів в своїх університетах, які б допомагали студентам обрати зарубіжні магістерські програми, заповнити необхідні документи та ін.», - сказав Євген Суліма.

 

версія для друку