українська російська англійська
Донори повністю профінансували будівництво об'єкту "Укриття" на ЧАЕС
28.07.2011 | 12:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Повністю профінансовано потребу в додаткових коштах на реалізацію Чорнобильських проектів в обсязі 740 млн.євро. Допомогли цьому грошові надходження, зроблені за результатами донорської конференції у Києві під патронатом Президента України в квітні цього року та ряд додаткових раундів залучення коштів. Зокрема, значний внесок в фінансування завершення будівництва на ЧАЕС за рахунок додаткових зобов‘язань зроблено Європейським банком реконструкції та розвитку,  Францією, США, Росією і Європейським Союзом.

Найбільшим серед усіх донорів Чорнобильських проектів буде внесок ЄБРР. Європейський банк реконструкції та розвитку прийняв рішення додатково виділити 70 млн. євро на користь чорнобильських проектів – Чорнобильського фонду «Укриття» та Рахунку ядерної безпеки. Цей внесок здійснюється на додаток до попереднього у розмірі 120 млн.євро, зробленого за результатами донорської конференції у квітні цього року. Відповідне рішення одностайно схвалено 26 липня 2011 року, де схвалено Доповідь Ради директорів та проект Резолюції Ради керуючих ЄБРР щодо виділення коштів.

Про це Прем’єр-міністру України М. Азарову повідомив А Шевальов, Виконавчий директор-альтернат ЄБРР  від Швейцарії, України, Ліхтенштейна, Туркменістана, Сербії, Чорногорії.

 

версія для друку