українська російська англійська
Мінінфраструктури ініціює створення єдиної морської пошуково-рятувальної служби
29.07.2011 | 16:45
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури з метою забезпечення належного функціонування системи пошуку та рятування на морі виступає з ініціативою створення Морської пошуково-рятувальної служби. Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення системи пошуку і рятування на морі» розроблено Міністерством інфраструктури України та виноситься на публічне громадське обговорення.

Нині функції з забезпечення пошуку та рятування на морі виконуються різними підприємствами, які належать до сфери управління Мінінфраструктури. Подібна розгалуженість призводить до відсутності єдиної політики, неможливістю здійснювати якісне управління та  забезпечити ефективне функціонування системи пошуку і рятування на морі. Тому виникла необхідність створення єдиного підприємства, на яке будуть покладені всі функції з забезпечення пошуку та рятування на морі. Таким підприємством стане Морська пошуково-рятувальна служба.

Морська пошуково-рятувальна служба діятиме у формі казенного підприємства. Утримання служби пропонується здійснювати за рахунок перерозподілу надходжень від портових зборів, зокрема, корабельного збору.

Створення служби надасть можливість значно підвищити ефективність проведення в Україні операцій щодо постійного несення аварійно-рятувальної готовності для надання допомоги людям та об’єктам, які зазнали лиха на морі; пошуку і рятуванню людей, надання їм першої невідкладної допомоги та евакуації на берег; рятування в морі суден, які потерпають від лиха; проведення аварійних підводно-технічних (водолазних) заходів.

Крім того, буде розв’язано низку питань, які наразі стоять перед нашою державою, зокрема, щодо ефективного організаційно-технічного забезпечення функціонування національної системи пошуку і рятування на морі, у тому числі ресурсного та фінансового забезпечення, взаємодії з міжнародними, національними та регіональними структурами з питань пошуку і рятування на морі тощо.

 

Зауваження та пропозиції до проекту акта можуть надсилатися зацікавленими юридичними та фізичними особам протягом місяця з дня оприлюднення до Державної адміністрації морського і річкового транспорту на адресу: пр. Перемоги, 14, м. Київ, 01135 або на e-mail: nazarenko@morrichflot.gov.ua, а також до Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва на адресу: вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011 або на електронну адресу: mail@dkrp.gov.ua.

 

Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення системи пошуку і рятування на морі»

 

версія для друку