українська російська англійська
Мінприроди ініціює зміни до Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією
01.08.2011 | 12:15
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

Міністерство екології та природних ресурсів розробило проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням». Метою прийняття документу є удосконалення законодавчого регулювання транскордонного перевезення небезпечних відходів із використанням європейського досвіду у цій галузі та гармонізації постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2000 р. № 1120 «Про затвердження Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтого та Зеленого переліків відходів» з екологічними вимогами ЄС.

Поводження з небезпечними відходами є однією з найскладніших та небезпечних галузей, яка потребує високого рівня професійності та кваліфікації працівників, достатнього забезпечення матеріально-технічними засобами для провадження певного виду робіт. Крім того, слід зазначити, що Україна є стороною Базельської конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням. Однак, на сьогодні Постанова від 13 липня 2000 року не у повній мірі узгоджується з Європейським законодавством і потребує урегулювання.

Зазначений проект постанови КМУ та аналіз регуляторного впливу оприлюднено на офіційному веб-сайті Мінприроди. Зауваження та пропозиції до зазначеного проекту від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються до 31 серпня 2011 року на електронну адресу proekt@menr.gov.ua або поштову адресу: вул. Урицького, 35, м. Київ, 03035.

 

 

версія для друку