українська російська англійська
Укрзалізниця визначилась з технологією впровадження безпровідного зв'язку в пасажирських поїздах
02.08.2011 | 12:06
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Державна адміністрація залізничного транспорту України готується до введення послуги безпровідного зв'язку у вітчизняних пасажирських поїздах на базі технології WiMAX. Про це повідомив генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак у ролику, викладеному  на YouTube-каналі підприємства. Ролик доступний за посиланням: http://www.youtube.com/watch?v=8V65BCyD3ag

За словами Козака, вперше бездротовий зв'язок буде опробований на швидкісній ділянці за маршрутом Львів-Київ-Харків-Донецьк, який інтенсивними темпами готується залізничниками до введення швидкісного руху. Нагадаємо, що між містами, що прийматимуть матчі футбольного чемпіонату Євро-2012 у наступному році будуть запущені нові сучасні електропоїзди денного сполучення, закуплені у південнокорейського виробника Hyundai.

«До Євро-2012 у нас очікується більше мільйона уболівальників. Вони будуть подорожувати між обласними центрами і найбільшими містами нашої країни. І буде дуже приємно, перебуваючи в поїзді, спілкуватися в Інтернеті зі своїми друзями і ділитися враженнями від того чи іншого матчу. Тому що лише під час спілкування зі своїми друзями можна  передати і свої емоції, і свої переживання, і своє задоволення від проведеного часу на наших стадіонах і в нашій країні », — сказав Володимир Козак.

При цьому керівник Укрзалізниці повідомив, що роботи із забезпечення ділянки зв'язком технології WiMAX вже ведуться. Укрзалізниця розраховує на використання WiMAX і для своїх технологічних потреб — бездротової системи спілкування різних підприємств, що входять до складу УЗ. Нині Укрзалізниця шукає партнерів серед комунікаційних компаній, готових реалізувати проект із забезпечення бездротовим зв'язком пасажирських поїздів на всіх діючих в Україні напрямках.

«Сьогодні ми розглядаємо ті пропозиції, які нам дають кращі компанії України та Європи. І, природно, краща пропозиція буде впроваджена у життя. Ми будемо використовувати WiMAX для передачі через Wi-Fi послуги Інтернет-зв'язку, телебачення, мобільного зв'язку. Я хочу запевнити наших пасажирів, в тому, що ця робота буде виконана вчасно і всі якісні послуги, яких потребує сьогодення — все це буде впроваджено на українських залізницях», — зазначив Володимир Козак.

 

Довідка.  WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) Стандарт IEEE 802.16 — стандарт безпровідного зв'язку, що забезпечує широкосмуговий зв'язок на значні відстані зі швидкістю, що відповідає  кабельному з'єднанню.

WiMAX підходить для вирішення наступних завдань:

З'єднання точок доступу Wi-Fi одна з одною та іншими сегментами Інтернету.

Забезпечення бездротового широкосмугового доступу як альтернативи виділеним лініям і DSL.

Надання високошвидкісних сервісів передачі даних (до 3мб/с) і телекомунікаційних послуг.

Створення точок доступу, не прив'язаних до географічного положення.

WiMAX дозволяє здійснювати доступ в Інтернет на високих швидкостях, з набагато більшим покриттям, ніж у Wi-Fi мережі.

Технології сімейства 802.16 дозволяють економічно більш ефективно (у порівнянні з провідниковими технологіями) не тільки надавати доступ в мережу новим клієнтам, але й розширювати спектр послуг і охоплювати нові важкодоступні території. По-друге, бездротові технології для багатьох більш прості у використанні, ніж традиційні дротові канали. WiMAX і Wi-Fi мережі прості в розгортанні і по мірі необхідності легко масштабуються. Цей фактор виявляється дуже корисним, коли необхідно розгорнути велику мережу в найкоротші терміни.

версія для друку