українська російська англійська
Віктор Сівець: Перенесення початку полювання направлене на збереження лісів
02.08.2011 | 17:20
Прес-служба Державного агентства лісових ресурсів

Другий рік поспіль Державне агентство лісових ресурсів ініціює перед Кабінетом Міністрів України питання щодо переносу дати відкриття мисливського сезону з початку серпня на початок вересня.

Як зазначив Голова Державного  агентства лісових ресурсів Віктор Сівець у оприлюдненій сьогодні заяві, така принципова позиція пов’язана з тим, що, в першу чергу,  в Україні спостерігається висока ймовірність виникнення лісових пожеж, а по-друге, полювання в Україні переважним чином відбувається в лісах, комунальної власності, в яких протипожежна охорона не організована належним чином. Доказом цього є офіційна статистика щодо кількості лісових пожеж, які сталися в Україні від початку року. Так, в лісах Держлісагенства загальна кількість випадків загорань становить 1155, в наслідок яких постраждало 317 га лісу. В лісах, що під порядковані іншим відомствам сталося 376 пожеж, але проща ураження значно більша і становить 355 га.

Щороку представниками Держлісагентства спільно з Міністерством надзвичайних ситуацій докладається максимум зусиль задля протидії та ліквідації загорань на території українських лісів.

Слід відмітити, що системна робота Держлісагентства, що направлена в першу чергу на унеможливлення виникнення лісових пожеж, а це і сучасне протипожежне обладнання, і відеоспостереження, і повітряне патрулювання, і прокладання мінералізованих смуг, і особистий контроль і нагляд кожного конкретного лісівника – вже принесли позитивний результат.

Так, у порівнянні з відповідним періодом минулого 2010 року, в поточному році сталося на 125 лісових пожеж менше. Крім того, зменшилася і площа ураження лісових масивів від загорань. Станом на 1 серпня 2010 року внаслідок виникнення пожежі постраждало 670 га, а  станом на 1 серпня 2011 року цей показник становить 317 га лісу.

На сьогодні головним завданням для Державного агентства лісових ресурсів України є унеможливлення виникнення та розповсюдження таких масштабних лісових пожеж, від яких наразі потерпає Росія. Адже у наших сусідів щодня виникає від 70 до 100 лісових пожеж.

«Зважаючи на вищевикладене прошу мисливців України із порозумінням віднестися до переносу початку полювання, адже це рішення направлене виключно на збереження та охорону лісових ресурсів і тваринного світу України», - сказав  Голова Державного  агентства лісових ресурсів Віктор Сівець.

версія для друку