українська російська англійська
Микола Азаров: З агропродукцією наших господарств не соромно виходити на європейський ринок
03.08.2011 | 12:40
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що в агропромисловому виробництві відбуваються якісні зміни, які визначатимуть обличчя села на десятиріччя вперед і дозволять подолати розрив між якістю життя в селі і в місті. На цьому він наголосив під час засідання Уряду.

«Відбуваються ці зміни завдяки підтримці держави і приватній ініціативі», - повідомив Глава Уряду.

 Микола Азаров навів приклади якісних змін та впровадження нових технологій на агропромислових підприємствах. Зокрема, на Полтавщинізразкові технології вирощування зернових;  відтворюється високопродуктивне молочне стадо. На Вінниччині будується цукровий завод, який використовуватиме власне біопаливо і в рази скоротить споживання неприйнятно дорогого для нас російського газу.

Крім того, у Вінницькій області  збудовано сховище для овочів і фруктів на 18 тисяч тонн. «Тут також створені нові шпалерні сади, які багато років працюватимуть як фруктовий конвеєр з гарантованою продуктивністю. Сад – поруч зі сховищем, тобто, втрати під час транспортування нульові. А технологія сховища дозволить протягом маркетингового року зберігати абсолютно якісну продукцію. Кажуть, покупці, в тому числі з-за кордону, уже в чергу шикуються», - зауважив Микола Азаров.

При цьому Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд прийме рішення про здешевлення за рахунок бюджетних коштів зберігання сільгосппродуктів у сховищах, збудованих за новітніми технологіями: «Так ми заохотимо виробників протягом року гарантувати споживачам якість і доступні ціни на овочі, фрукти, ягоди».

Микола Азаров зазначив, що ще рік тому таких результатів країна не мала. «І я пишаюся, що ми зуміли збудувати все намічене в строк, зуміли запровадити енергоощадливі технології тощо. І головне, як кажутьдалі буде», - запевнив він, підкресливши, що такі зміни відбуваються не тільки у названих регіонах, а по всій Україні.

«Завдання Уряду – всіма засобами сприяти прискоренню технологічного оновлення, яке намітилося», -  наголосив Микола Азаров та додав: «З продукцією наших передових господарств не соромно і не накладно виходити на європейський ринок».

 

 

версія для друку