українська російська англійська
Насправді памперси та презервативи мають подешевшати
03.08.2011 | 20:55
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У засобах масової інформації з’явилася інформація про те, що в зв’язку з введенням ПДВ ціни на презервативи та деякі вироби гігієнічного призначення зростуть. Однак за прогнозами фахівців медичної галузі ситуація матиме зовсім інший розвиток. Справа в тому,  що імпортери, які ввозять контрацептиви в Україну, роблять це за значно завищеними цінами.

Варто зазначити, що середня відпускна ціна виробника на подібну продукцію – 0,2 долари за упаковку, а вітчизняні підприємці, котрі працюють на цьому ринку, реалізують презервативи із підвищенням ціни практично на 1000%, тобто вже по ціні 2 долари за упаковку. Тому й рентабельність надзвичайно висока, навіть враховуючи витрати на перевезення.  Зрештою втрачає від цього лише споживач.

Подібна ситуація і з памперсами – хоча маржа (націнка) тут не така велика.

Тож запровадження ПДВ на презервативи, аж ніяк не має зашкодити споживачеві. По-перше, імпортери без шкоди для свого бізнесу можуть внести 20-відсотвокий податок до своїх витрат, адже націнка складає 900 -1000 відсотків. По-друге, прогнозується, що з метою мінімізації виплати ПДВ, постачальники контрацепції обов’язково знизять ціну реалізації кондомів на українському ринку.

До речі, ПДВ на презервативи є практично у всіх країнах світу. Крім того, подібні вироби ніколи не купувалися за кошти Державного бюджету.

 

Довідка

Станом на перше серпня 2011 року в Україні зареєстровано презервативи 43 виробників 16 країн світу.

Країни-виробники: Велика Британія, Китай, Корея, Малазія, Німеччина, Росія, США, Таїланд, Україна, Японія.

 

версія для друку