українська російська англійська
Україна збільшила видатки на розвиток своїх закордонних дипустанов
04.08.2011 | 10:42
Прес-служба МЗС

Кабінет Міністрів України схвалив розпорядження „Про перерозподіл деяких видатків загального фонду державного бюджету, передбачених Міністерству закордонних справ на 2011 рік”. Рішення датоване 3 серпня 2011 року.

Протягом останніх років в Держбюджеті України не передбачались кошти на капітальні видатки для належного функціонування закордонних дипломатичних установ України. Прийняття даного нормативно-правового акту надає можливість закордонним дипустановам України отримати державні кошти шляхом їх перерозподілузменшення обсягів видатків споживання та збільшення обсягу видатків розвитку на загальну суму 11 000 тис. гривень.

Державні кошти планується використати на такі першочергові заходи:

- здійснення аварійних ремонтних робіт будинків, які є власністю України за кордоном;

- заміна понад 30 одиниць транспортних засобів 1998-2003 рр. випуску;

- посилення безпеки в закордонних дипломатичних установах України, які розташовані в країнах з нестабільною внутрішньою ситуацією та підвищеними терористичними і криміногенними ризиками.

На сьогодні Україна є власником майже 60 об’єктів нерухомості у 28 країнах світу, придбаних переважно у минулому десятиріччі. Враховуючи тривалий термін експлуатації, значна кількість цих будівель перебуває у незадовільному стані. У 2011 р. слід першочергово провести аварійні і капітальні роботи у декількох закордонних дипломатичних установах – Посольствах України в США, Чеській, Латвійській та Литовській Республіках.

Через обмеженість бюджетних призначень протягом останніх років також не проводилася заміна транспортних засобів в закордонних дипломатичних установах України, що збільшує витрати на їх утримання. Водночас, за результатами роботи експертної міжвідомчої групи з питань координації та контролю за станом забезпечення безпеки закордонних дипломатичних установ України, Службою зовнішньої розвідки внесено пропозиції щодо першочергових заходів з посилення безпеки в низці закордонних дипломатичних установ України. Заходи даних напрямків також потребують матеріальних капіталовкладень.

Враховуючи викладене, Міністерством закордонних справ ініційовано проведення перерозподіл видатків в межах бюджетної програмиФункціонування закордонних дипломатичних установ України” та, на виконання частини восьмої статті 23 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI, підготовлено проект Розпорядження, який погоджено з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку та торгівлі, Міністерством юстиції, Державною казначейською службою України.

версія для друку