українська російська англійська
МЗС закликає регіони України розвивати співпрацю з Азією
04.08.2011 | 14:54
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Міністерство закордонних справ України закликає регіони України розвивати більш тісну співпрацю з країнами Азії. На цьому наголосив заступник Міністра закордонних справ України Віктор Майко у ході відеоконференції з регіонами, присвяченої зовнішній політиці та економічним пріоритетам України у світі. Участь у заході взяли представники Львова, Дніпропетровська, Харкова та Одеси.

"Активізація відносин з країнами Азії має стати не тимчасовою, а довгостроковою перспективою", - підкреслив він.

За словами дипломата, з країнами Центральної, Південної та Південно-Східної Азії в останній рік діалог значно поліпшився, чому сприяли візити Президента та урядовців до цих країн. Зокрема, візит Глави Української держави до КНР дав змогу укласти з цією країною рамкову угоду про інвестиції на 10 мільярдів мільйонів доларів США у розвиток України. З Японією укладено кредитну угоду на 100 мільйонів доларів США, з Індією - контракт на постачання продукції "Мотор-Січ" вартістю 100 мільйонів доларів США.

Віктор Майко наголосив, що у нинішньому та наступному роках МЗС має намір надолужити "все, що було втрачено у відносинах з країнами Азії в останні роки". У цьому контексті він зазначив, що, зокрема, з в'єтнамом переговорний процес не вівся 15 років. Візит Віктора Януковича в Сінгапур взагалі відбувся вперше. Закладені також серйозні перспективи співпраці з Монголією, Індонезією, Малайзією, Шрі-Ланкою, Туркменістаном та Казахстаном та іншими країнами регіону.

Заступник Міністра нагадав, що при МЗС створено робочу групу, мета якої - налагодження співпраці між регіонами та країнами світу. Крім того, створена Рада експортерів під керівництвом міністра закордонних справ України. Проведено перше засідання з керівниками машинобудівної галузі, наступне планується за участю керівників металургійних підприємств, хімічної галузі та сільського господарства. Віктор Майко підкреслив, що цей механізм допоможе активізувати співпрацю між регіонами України та іншими державами, зокрема азійськими, де вищезазначена продукція користується великим попитом.

Крім того, за словами дипломата, в МЗС України 14 вересня буде презентовано інвестиційні можливості Житомирщини, 28 вересня - Запорізької області. На заході будуть присутні представники посольств і міжнародних компаній. Заступник Міністра запевнив, що такі зустрічі будуть регулярними.

 

 

версія для друку