українська російська англійська
Структура експорту України потребує серйозного переосмислення - представник МЗС
04.08.2011 | 16:08
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Структура експорту України потребує серйозного переосмислення. Таку думку висловив заступник міністра закордонних справ України Віктор Майко у ході відеоконференції з регіонами. Участь у заході взяли представники Львова, Дніпропетровська, Харкова та Одеси.

"Для того, щоб убезпечити себе від повторення подій 2008-2009 рр. на світовому ринку і не вводити економіку у стан колапсу, ми повинні працювати над тим, щоб структура та наповнення експорту були іншими", - зазначив дипломат.

У цьому контексті він наголосив, що зменшення на 60 відсотків експорту металургійної промисловості та на 80 відсотків - хімічної спричинило падіння ВВП України на 15 відсотків. "Аби запобігти подібному у майбутньому, потрібно здійснити низку кроків на державному рівні. Тож відповідно до доручення Президента та Уряду, ми сьогодні з Міністерством економічного розвитку активно працюємо над створенням певної структури", - зазначив заступник міністра закордонних справ.

Він уточнив, що йдеться про запровадження агенції для підтримки українських експортерів, а також фінансового інституту, який забезпечуватиме гарантування фінансових ризиків українських експортерів.

 

версія для друку