українська російська англійська
Експерти вважають, що продавці презервативів недобросовісно отримують надприбутки
04.08.2011 | 17:05
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Експерти вважають, що продавці презервативів недобросовісно отримують надприбутки з продажу контрацептивів. Про це заявив Директор науково-дослідного економічного інституту Ігор Манцуров.

Ігор Манцуров підкреслив, що він довгий час працював у складі спеціалізованих організацій та агенцій ООН у зарубіжних країнах, які займалися гуманітарними програмами з протидії розповсюдження ВІЛ/СНІДУ. «Я можу абсолютно кваліфіковано, фахово сказати, що середня ціна продажу пачки контрацептивів становить 20-25 центів. У нас вона продається практично в 10-15 разів дорожче. Таким чином ті організації, які постачають контрацептиви, мають занадто високий рівень рентабельності», - сказав він.

«Таким чином з кожного презерватива недобросовісні продавці кладуть до кишені більше долара і не хочуть ділитися своїми надприбутками», - підкреслив Директор інституту. На думку експерта, продавці не хочуть ділитися своїми надприбутками, а збираються перекласти витрати на сплату ПДВ на покупців. За його словами, держава повинна повернутися до розгляду цього питання і знайти способи для встановлення чесних цін на ринку контрацептивів та запровадження прозорих правил гри на цьому ринку.

За його словами, Уряд має прийняти досить жорсткі регуляторні важелі і максимально обмежити рівень рентабельності, яку отримують недобросовісні продавці.    

 

версія для друку