українська російська англійська
До 1 жовтня Укрзалізниця ухвалить комплексну довгострокову програму забезпечення житлом працівників галузі
05.08.2011 | 10:37
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Укрзалізниця до 1 жовтня прийме рішення щодо комплексної Програми забезпечення  житлом працівників залізничної галузі та визначиться зі шляхами її фінансування. Таке завдання поставив генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак на засіданні Ради Укрзалізниці, яке відбулося 3 серпня 2011 року.

Генеральний директор Укрзалізниці наголосив, що проблема забезпечення житлом – одна з найбільш гострих в Україні і вирішувати її потрібно якнайшвидше. Укрзалізниця як не просто найбільший, а й соціально відповідальний працедавець зробить усе можливе для ефективної участі у вирішенні цієї проблеми для залізничників.

«Турбота про ветеранів галузі та кардинальне оновлення кадрового потенціалу галузі –  це ті пріоритетні завдання, які стоять перед нами. Ми маємо обрати і затвердити структурні, фінансові та юридичні механізми системного, ефективного, швидкого вирішення житлової проблеми, запустити системні механізми забезпечення житлом наших працівників», –заявив Володимир Козак.

Генеральний директор Укрзалізниці поставив завдання  до 1 жовтня на усіх залізницях провести моніторинг існуючої ситуації із житловим забезпеченням та чергами на житло, провести ревізію власного незавершеного будівництва, зробити якісну ревізію існуючих житлових площ та приміщень, які можуть бути переобладнані під житлові. Моніторинг проводитиметься з метою розгляду усіх варіантів збільшення житлового фонду – у тому числі шляхом переобладнання під житло існуючих приміщень, їх кардинальної перебудови, оптимізації існуючих площ із вивільненням придатних  для переобладнання під житло.

Для реалізації Програми забезпечення житлом своїх співробітників у всіх регіонах України Укрзалізниця шукає банк – єдиного генерального партнера. Очільник залізничної галузі заявив про готовність розглядати будь-які пропозиції щодо викупу готового житла, інвестування у незавершене будівництво на максимальній стадії готовності, викуп так званих „заморожених” проектів  та інших форм і методів участі у проектах житлового будівництва.

„Ми повинні нашим черговикам та перспективній молоді дати можливості обрати варіанти фінансування житлового будівництва, тож залізниці мають дати свої пропозиції щодо варіантів фінансування житлової Програми. Таким чином ми закріпимо перспективних молодих спеціалістів, кардинально оновимо кадровий потенціал галузі. Наші черговики повинні бути переконані, що їх черга на житло не перейде у спадок наступним поколінням, а молоді кадри – мати впевненість у тому, що залізнична галузь, у разі зацікавленості у роботі фахового спеціаліста, створить йому та його родині належні житлові умови і виступить надійним партнером для такого працівника у питаннях придбання житла”, – наголосив Володимир Козак.

«Сьогодні на квартирному обліку –  16132 сім’ї, однак насправді потреба у житлі набагато більша. Молоді перспективні спеціалісти за такої квартирної черги просто не мають шансів отримати власне житло або  покращити свої умови проживання. Тому вони не бачать для себе сенсу навіть ставати у такі черги.  Ветерани галузі, відповідно, чергу на житло можуть передавати у спадок. Це не сумний жарт, це наша реальність.  Тому вироблення нового концептуального підходу до вирішення житлового питання на залізничному транспорті – завдання №1», – підкреслив генеральний директор Укрзалізниці.

Володимир Козак зазначив, що існуючі фінансові можливості залізниць та черги на житло ставлять молодих перспективних  спеціалістів практично у безвихідну ситуацію. „Ми всі прекрасно розуміємо як багато значить наявність власного помешкання для молодого подружжя.  Я зроблю усе можливе, щоб молоді спеціалісти, найкращі фахівці приходили на наші підприємства і були упевнені у тому, що ми за короткий період часу зможемо забезпечити їх житлом”, – зазначив керівник галузі.

 

Довідка.

На даний час на залізницях України на квартирному обліку перебуває 16 132 сімї, в тому числі: на Донецькій – 2904,  Львівській – 2737, Одеській – 1954, Південній – 2133, Південно-Західній – 3881, Придніпровській – 2523.

 

 

 

версія для друку