українська російська англійська
До Євро-2012 на автодорогах України з'являться вказівники латиницею
05.08.2011 | 11:15
Прес-служба міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України ініціює розробку плану заходів з приведення у належний стан знаків маршрутного орієнтування, дорожньої розмітки майданчиків відпочинку та інших об’єктів сервісу.

Головні автомобільні дороги, якими переміщуватимуться учасники та гості турніру, буде облаштовано системою дорожніх знаків, на яких текстова інформація, окрім української, зазначатиметься ще й латинськими літерами.

Це дозволить забезпечити комфортне та безпечне пересування громадян та гостей країни, зокрема, тих, які прибудуть на футбольний чемпіонат Євро-2012 українськими дорогами загального користування – за допомогою таких інформаційних покажчиків вони без перешкод зможуть потрапити до готелів, стадіонів, баз відпочинку, аеропортів тощо.

Відтак  буде запроваджено єдиний підхід для всіх доріг, задіяних у проведенні футбольного чемпіонату Євро-2012.

Нині вся Україна готується до прийому уболівальників Євро-2012. Чотири українські приймаючі міста у підготовці до Євро-2012 реформують своє туристичне господарство та покращують інформаційну політику, орієнтуючись на європейських гостей.

 

Київ

Для комфорту гостей міста буде створена мережа з 20 туристично-інформаційних центрів в місцях найбільшого скупчення вболівальників. Необхідну інформаційну літературу різними мовами, зокрема, німецькою, англійською, російською, вже почали виготовляти.

До 2012 року в центральній частині міста встановлять також 50 туристичних терміналів, світлових табло з картою міста для туристів, на якій зазначені місця розташування культурних об’єктів столиці.

Орієнтована на масовий приїзд туристів і організація дорожнього руху. Для цього планується встановити на вулицях столиці дорожні знаки та інформаційних покажчики українською та англійською мовоюзагалом понад 3000 знаків.

Одночасно проводиться транслітерація назв вулиць, встановлення двомовних табличок для інформування водіїв про розміщення паркувальних майданчиків НСК «Олімпійський», схема інформування пішоходів про маршрути руху до основних об’єктів Євро-2012.

Донецьк

Для комфортної орієнтації іноземців міська влада створила Туристичний інформаційний центр міста, який займатиметься організацією екскурсій, наданням послуг гідів. В аеропорту, на залізничному і автовокзалах та на центральних вулицях міста запровадять мережу з 40 інтерактивних інформаційних терміналів. Також у місті оновлять і перекладуть англійською вказівники та назви вулиць.

До друку готується і серія інформаційних матеріалів різними мовами, які роздаватимуть туристам - карти, іміджеві журнали, путівники, буклети і презентаційні фотоальбоми.

 

Харків

Для туристів підготували путівник англійською мовою, який інформує про цікаві та видатні місця, архітектурні пам’ятки, інфраструктуру міста. Нещодавно вийшло друге видання путівника з тематичними маршрутами і картою міста та триває доопрацювання  брошур, відеофільмів.

Крім того, Харків створює веб-портал, який міститиме всю необхідну інформацію про туристичні можливості приймаючого міста.

 

Львів

За останні три роки тут справді створено чимало туристичних продуктів, орієнтованих на європейського клієнта. Як результат - кількість гостей міста зросла на 30%. За новою програмою розвитку Львова планується збільшити їх число протягом наступних 5-10 років у 2-3 рази, перевищивши показник в 1 мільйон. В межах підготовки міста до Євро-2012 туризм визначено як стратегічний напрямок міста і його основну конкурентну перевагу.

Паралельно розбудовується інформаційна інфраструктура, орієнтована на іноземних гостей. Вперше в Україні тут розроблена за європейськими нормами система туристичного ознакування. Для хорошої орієнтації в місті та на його околицях розроблена система навігації та виготовлено різноманітні вказівники, таблички, дорожні знаки. Зокрема, понад тисячу табличок з назвами вулиць (українською мовою та спеціально розробленою транслітерацією) в історичній частині міста, 40 інформаційних таблиць з картами міста, 100 вказівників з показниками туристичних атракцій, три картосхеми на в’їзді в місто, 50 нових автомобільних знаків для автотуристів, 80 табличок для ознакування велосипедного руху та піших маршрутів у парках.

У межах проекту «Створення туристично-інформаційної інфраструктури у Львові» видано інформаційні буклети чотирма мовами (англійська, польська, російська, українська) та кишенькові карти, які розповсюджуватимуться безкоштовно через мережу інфоцентрів. Для зручностей євровболівальників міська влада видала каталог українською та англійською мовами про об’єкти придорожнього сервісу Львівщини за напрямками руху учасників та гостей чемпіонату, включаючи транспортні особливості, готелі, ресторани, автозаправні станції, СТО, а також туристичні маршрути.

 

версія для друку