українська російська англійська
Зміни у номенклатурі лікарських засобів для хворих на серцево-судинні захворювання дадуть змогу забезпечити більше пацієнтів необхідними ліками
05.08.2011 | 14:07
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

  У цьому році Міністерство охорони здоров’я України вперше залучило вітчизняних та міжнародних експертів та представників громадських організацій до участі у затвердженні переліку препаратів для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов під час засідання експертної групи щодо погодження змін у номенклатурі тендерних закупівель за програмою "Виконання заходів запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань". У засіданні взяли участь директор Київського міського центру серця Борис Тодуров, представники Асоціації аритмологів України, Української асоціації боротьби з інсультом, Союзу споживачів медичної продукції та інших профільних громадських об’єднань та представники соціального проекту Hearts.in.ua.

   «Ми разом повинні сформувати номенклатуру, яка б відповідала основному принципу – збереження здоров’я людей, уніфікації підходу та збільшення охоплення пацієнтів, які потребують лікування»,- зазначив заступник Міністра.

  Олександр Толстанов наголосив, що серцево-судинні захворювання – найпоширеніша медико-біологічна і соціальна проблема і є однією з основних причин смертності в усьому світі. Щороку від серцевих недуг помирають майже 500 тисяч українців. Це більше ніж від сукупної кількості випадків смерті від всіх видів раку, туберкульозу, СНІДу разом узятих!

Щороку у нас реєструються майже 50 тис. випадків інфаркту міокарда, 100–120 тис. інсультів: 35,5% всіх мозкових інсультів відбувається у людей працездатного віку, щорічно помирає від 45 до 50 тис. хворих, а 20 тис. стають інвалідами – додав Олександр Толстанов.

З огляду на прогресуючу тенденцію поширення серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань в України, а також їх значну питому вагу у структурі усіх захворювань, це питання без сумніву, першорядного значення!

Вирішення проблеми потребує значних коштів від країни, яких на жаль сьогодні не вистачає. Цього року на закупівлю лікарських засобів і виробів медичного призначення за Програмою серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань передбачено державне фінансування у розмірі 113 981 000,00 грн.

«Цих коштів, звісно, недостатньо, тому перед МОЗ України сьогодні стоїть нагальне питання забезпечити їх ефективне використання головним чином шляхом перегляду і оптимізації номенклатури закупівель, - наголосив заступник Міністра. - Хочеться зазначити, що вперше у практиці визначення номенклатури закупівель до етапу розгляду номенклатури на Комісії МОЗ з номенклатури було проведено декілька попередніх етапів розгляду номенклатури: 1) робоча нарада за участі провідних експертів з кардіології і нейрохірургії; 2) розширена робоча нарада за участі головних позаштатних спеціалістів МОЗ та представників усіх регіональних управлінь охорони здоров’я країни. Вперше до слів фахівців почали дійсно прислухатись і враховувати їх фахову точку зору, чого, на жаль, не дотримувалось раніше».

Зокрема у ході проведення засідань членами робочих нарад були окреслені основні першочергові пріоритети закупівель на 2011 рік, крізь призму яких і визначалась номенклатура тендерних закупівель:

1.           Забезпечити цільове державне фінансування передусім кардіологічне лікування на рівні ланок первинної та вторинної медичної допомоги.

2.           Забезпечити цільову кардіологічну допомогу шляхом виключення із переліку централізованих державних закупівель низьковартісних позицій і надання пріоритету цільовим кардіологічним препаратам, які у лікування є життєво необхідними.

3.           Шляхом перерозподілу номенклатури закупівель удосконалити надання допомоги хворим на гострий коронарний синдром, в тому числі гострий інфаркт міокарда.

4.           Забезпечити впровадження нового підходу до визначення предмету закупівлі виробів медичного призначення, який дозволяє прибрати дискримінацію учасників торгів, оптимізувати номенклатуру закупівель і полегшити в регіонах облік закуплених виробів медичного призначення.

5.           Забезпечити охоплення лікарськими засобами якомога більшої кількості хворих на серцево-судинні та судинно-мозкові захворювання.

 

 

версія для друку